Velký horoskop ZDRAVÍ pro rok 2023: Koho čekají v životě ZMĚNY? Toto znamení konečně ZHUBNE !

1681
Sdílejte

Minulý rok byl mimořádně těžký, tento máme mnozí z nás příležitost udělat v životě důležité změny, abychom připravili půdu pro lepší a zdravější život.

Blíženec (21. 5. – 20. 6.)
Zdraví:
Pokud jste koncem loňského roku překonali covid, je dost možné, že se vám vrátí nebo u vás naplno propukne postcovid. Všímejte si příznaků jako únava, přetrvávající kašel a tíhu na plíchách. Vaší slabou stránkou jsou onemocnění dýchacího systému, nečekejte proto více než dva týdny. Měl by vás vidět lékař. Nestyďte se nosit roušku do přeplněných veřejných prostor a to i když se na jaře oteplí. Nejpozději do března přestaňte kouřit.

Hubnutí:
Chcete-li konečně zhubnout, ráno začněte teplou snídaní. Celý den se tak budete cítit sytí a tento zvyk zmírní vaše noční nájezdy na chladničku.

Vztahy:
Vaše dvojí tvář vám může ve středu roku nadělat mírné problémy v zaměstnání. Stůjte si za slovem, ale nesnažte se manipulovat druhé, aby s vámi souhlasili.

Rak (21. 6. – 22. 7.)
Zdraví:
I když jste po svátcích nestihli všechno pojíst, připravte si konečně něco zdravého – polévku z kořenové zeleniny, kuskus s rukolou nebo čočkový přívarek. Vaše trávení dostalo pořádně zabrat, střídající se průjmy a zácpa nenechávejte bez povšimnutí. Pokud ani po úpravě stravy nedostanete zažívání pod kontrolu, ještě tento měsíc jděte na preventivku ke gastroeneterologovi. Po letech trávicích problémů vám může hrozit vážnější zánětlivá onemocnění, proto vyšetření neodkládejte.

Hubnutí:
Zařaďte do jídelníčku více zeleniny a ovoce, přidávejte si semínka a ořechy a jídlo si připravujte co nejvíce doma. Pokud dodržíte tyto tři zásady, ze všech znamení máte letos fantastickou možnost konečně natrvalo zhubnout.

Vztahy:
Pro rodinu uděláte všechno, ale položte si otázku, zda stejným dílem dostáváte zpátky. Nevnucujte blízkým svou pomoc, pokud o ni nežádají. Ušetřete se čas sami pro sebe.

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Zdraví:
Začátek roku vám dal důvod k přeuspořádání priorit. Pokud vás pobolívá hlava i dávno po silvestrovské noci, je to signál, že i po delší dovolené stále nejste odpočatí. Zejména dámy mohou mít za sebou fyzicky nejnáročnější období roku. Prodloužený víkend vám padne jako sůl. Dopřejte si ho vždy, když se jen trochu dá. Stravte ho o samotě s knihou, procvičte si krční páteř a naučte se dýchací cvičení k úlevě od migrény. Zatěžkávajícím obdobím bude pro vás hlavně březen a duben. 

Hubnutí:
Pokud už máte v plánu další rychlou dietu, nedělejte to. Skutečné hubnutí je pomalé a rozvážné. Stanovte si realistický cíl do konce letošního roku zhubnout 10 % své aktuální hmotnosti. Přestaňte počítat kalorie a nebuďte hladoví. Stačí, když bude polovina vaší porce tvořit ovoce nebo zelenina. 

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Zdraví:
Dejte si pozor zejména na lednové pondělky, máte zvýšené riziko infarktu. V zimě se dobře oblékejte, na jaře to nepřežeňte se sportovní aktivitou. Vhodné je plavání, jízda na kole nebo rychlá chůze. Na preventivce si nechte změřit krevní tlak a cholesterol. Může se stát, že letos vás jejich hodnoty poprvé nemile překvapí. V létě se chraňte před horkem. Kombinace se studenou vodou vašemu citlivému srdci určitě neprospěje. 

Hubnutí:
Novoročnímu jojo efektu se vyhnete, omezíte-li průmyslově zpracované potraviny a budete dbát na pravidelný pohyb alespoň 30 minut denně. S hubnutím byste letos neměli mít výrazné problémy. 

Vztahy:
Máte tendenci podléhat intenzivním emocím, které někdy nadělají ve vztazích pořádnou šarapatu. Ani ve vyšším věku není ostuda vyhledat pomoc psychologa, který vás na míru ušitou terapií naučí mít emoce více pod kontrolou.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Zdraví:
Není ostuda přiznat si, že máte všeho po krk. Pokud nepožádáte blízké o pomoc a budete stres z přetíženosti potlačovat, vyvoláte si žaludeční a duodenální vřed, na který máte náběh. Dopřejte si více brokolice a v květnu jezte chřest. Nezapomínejte na pitný režim. Není na škodu alespoň do léta vynechat jakýkoli alkohol. 

Hubnutí:
Zřejmě jste se vrhli na rostlinnou stravu, ale nejpozději v únoru zjistíte, že to není pro vás to pravé ořechové. Tělo potřebuje také bílkoviny. Kvalitní nastartují metabolismus a budete mít dost energie si denně zacvičit. 

Vztahy:
V oblasti vztahů vás čeká utěšený rok za předpokladu, že se naučíte tlumočit své požadavky srozumitelně a neútočně. Máte milující okolí, které vám rádo vyjde vstříc. 

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Zdraví:
Opomíjená bolest ve spodní části páteře může signalizovat problém ledviny, na které jste citliví. Denně vypijte alespoň pět sklenic čisté vody, nejezte mastné a nepijte alkohol. Pokud jste si dali novoroční závazek nekouřit, vydržte. Ledviny jsou na nikotin obzvláště citlivé, v létě by se mohly ozvat důrazněji. Už v březnu se začněte natírat ochranným krémem s UV filtrem, abyste předešli nebezpečí melanomu. Pro odbornou kontrolu znamének u lékaře využijte čas do února. 

Hubnutí:
Se shazováním můžete klidně počkat do jara, kdy zahrady začnou nabízet více čerstvé zeleniny a ovoce. Snížení hmotnosti znamená zmenšení porcí. Naberte si na talíř méně než obyčejně, jídlo více žvýkejte a soustřeďte se na něj.  

Vztahy:
Máte rádi společnost, ale zvažte, zda vaše sociální potřeby nejsou někdy na úkor potřeb rodiny. Zkuste více poslouchat druhé než sebe. Jinak vás na podzim může čekat vztahová krize. 

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)
Zdraví:
Není třeba mnoho ai drobná námaha se vám projeví jako přetížení ramene či stehna. Jsou to vaše citlivé oblasti a máte náběh na zranění v těchto místech. Dbejte na správné držení těla, ramena táhněte dozadu. Při cvičení začněte posilovat zanedbaný triceps a zadní část stehen. Předejdete tak možnosti úrazu a zlepší se vám i nálada.

Hubnutí:
Nejezte 3 hodiny před tím, než půjdete spát. V noci se vaše tělo nejlépe regeneruje, nezatěžujte jej dalšími povinnostmi, jako je trávení pozdní večeře. Kromě toho zpomalíte proces hubnutí. Pokud odoláte, už první měsíc můžete zhubnout i tři kila.

Vztahy:
Občas se zacyklíte ve vlastním světě a máte tendenci zapomínat na ostatní. V květnu neodmítněte pozvání na delší cestu ve společnosti s člověkem, kterému na vás velmi záleží.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Zdraví:
V lednu pozor na pád na svahu, mohli byste si ještě více zhoršit zanedbaný zánět v páteři. Zvolněte iv pracovní oblasti. Každé dvě hodiny vstaňte od počítače a dopřejte si 10minutovou procházku. Pokud to dodržíte, už v dubnu byste mohli pocítit nával energie a úlevu od bolesti. V létě se objeví možnost věnovat se novému sportovnímu koníčku, neváhejte a využijte ji. 

Hubnutí:
Vyhýbejte se sladkostem, polotovarům, müsli tyčinkám, sladkým vodám. Pokud se vám to povede, udržet zdravou hmotnost by pro vás neměl být větší problém. 

Vztahy:
Máte našlápnuto na rok, ve kterém zužitkujete všechny trpké zkušenosti a vše začne pomalu zapadat do skládačky. Pomáhá vám v tom partner, který je pro vás lepší, než možná tušíte a dokáže vás hodně naučit. 

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Zdraví:
Uslzená sezóna se u vás táhne už od října a nebude to lepší přinejmenším do polovičky února. Nezanedbejte proto ani minimální příznak nachlazení a zvolněte pracovní tempo. Každý den si uvařte čaj z divizny a plicníku, působí preventivně i proti chronickým zánětům. Na narozeniny si vyptejte kvalitní tlusté ponožky, pomohou vám zahřát věčně studené nohy. 

Hubnutí:
Vyhýbejte se alkoholu a sladkostem. Propadání závislostem je vaše achillova pata. Každý den si připravte salát ze tří druhů zeleniny. Do léta byste mohli stihnout být o 5 kilo lehčí. 

Vztahy:
Koncem jara vás čeká výrazná změna. Chopte se šance a obavy z budoucnosti hoďte za hlavu. I když vám to tak nebude zpočátku připadat, některé ztráty jsou výraznou investicí do lepší budoucnosti. 

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Zdraví:
Táhne se to už od prosince, ale pokud nepodceníte počasí, je možné, že infekcí uší a hrdla se konečně zbavíte. Koncem února byste mohli pocítit úlevu. Pokud se vám nepolepší, měli byste vyhledat ORL lékaře. Může se přidružit i nepříjemný tinnitus. Máte-li předepsaná antibiotika, poctivě je vyjměte. Sáhnout můžete i po bylinkách. V jarní a letní sezóně si udělejte zásoby tymiánu proti hlenu a kapucínky na zánět v uchu. Preventivně se můžete začít kurírovat již koncem léta, aby se vám cyklus viróz nezopakoval. 

Hubnutí:
Vaší obvyklou výmluvou je, že na hubnutí nemáte čas. Ve skutečnosti vám nemusí zabrat ani minutu navíc. Podle vědeckých studií metabolismus výrazně urychlí i kvalitní a dostatečně dlouhý – tedy osmihodinový – spánek denně. 

Vztahy:
Můžete doplatit na svoji tvrdohlavost. Klid v domácnosti stojí víc než poslední slovo. Zkuste na to myslet při nejbližší hádce s rodinou. 

Štír (23. 10. – 22. 11.)
Zdraví:
V zimě i na jaře se pořádně oblečte. Zapomeňte na krátké bundičky a svetříky, dbejte také na kvalitní spodní termoprádlo. Onemocnění močového a pohlavního ústrojí, na které máte náběh, se letos mohou zhoršit. Jedním z důvodů může být i zanedbaná hydratace. Alespoň jedno jídlo denně si dopřejte v tekuté formě, výborné jsou pro vás polévky z kořenové zeleniny a luštěnin.

Hubnutí:
Odvykněte si jídlo přisálet. Pokud jíte, nedívejte do televize, mobilu, ani nečtěte. Denně vypijte 2-2,5 litru tekutin. Během horkých dnů a při vysoké fyzické zátěži tento objem navyšte. Upřednostňujte vodu a neslazené čaje.

Vztahy:
Občas se vám stane, že nevdojak ušetříte štiplavou poznámku. Naučte se omluvit, i když jste to nemysleli špatně. Dáte tak najevo, že vám na druhých záleží. Nejlepší doba na utužení vztahů se svou polovičkou je dovolená už v květnu.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Zdraví:
Od konce loňského roku zřejmě cítíte neutuchající bolest ve spodní části páteře. Je dost možné, že na vyšetření u neurologa se nezjistí nic podezřelého a svou pozornost byste měli přesunout na kolena. Oslabená vaziva mohou mít na svědomí špatné držení těla a sekundární bolest zad. Využijte první měsíce roku pro lehká strečinková cvičení k posílení centrální části těla. Na běh a delší procházky počkejte až do jara, kdy se oteplí. Zima kolenům nemusí prospět. 

Hubnutí:
Pocit zasycení se mozku dostaví 15 až 20 minut po jídle. Nenajezte se proto úplně doplná, stačí na 80%, i když pro perfekcionistu jako vy, to může být problém. 

Vztahy:
Dost bylo úzkosti. Vaším úkolem pro tento rok je začít vidět věci v dobrém světle a neobávat se dopředu. Neuvědomujete si to, ale nervozitou můžete negativně ovlivňovat náladu kolem sebe. To může vysvětlovat, proč se občas cítíte osaměle. 

 

Kam dál?

HÁDANKA, která prověří vaše IQ: Najdete na ní tohle? Prý to dokážou jen ti inteligentnější

Jak přitahujete muže na základě vašeho data narození? Budete se divit, jak toto sedí!

Podívejte se, co o vás říká vaše čínské znamení zvěrokruhu !

V kolik hodin jste se narodili? S tím je velice úzce spojený váš osud !

Znamení Býk – Proč je to ideální kandidát na partnera?

Další články