Toto dělá alkohol s vašima očima, mozkem a plícemi po jedné hodině!

3301
Sdílejte

Pití alkoholu má svoji cenu a nemyslíme na ni jen při koupi nápoje. Může negativně ovlivnit funkce vašeho těla všemi možnými způsoby. Odbourání jedné jednotky alkoholu trvá přibližně hodinu samozřejmě v závislosti na vašem metabolismu, věku a hmotnosti.

Může způsobit zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, mrtvice, selhání jater nebo rakovina. Když se alkohol dostane do těla, vstřebává se do krve přes žaludek a tenké střevo.

Účinky se projeví již po 10 minutách. Po 30-90 minutách se příznaky projeví naplno. V této době se alkohol prostřednictvím krve dostane do všech orgánů.

K intoxikaci dochází tehdy, když koncentrace alkoholu v krvi stoupne natolik, že ho játra již nedokážou účinně odbourat.

Podívejme se, co se stane s jednotlivými orgány.
 • Oči
  Vzniká rozmazané nebo dvojité vidění. Můžeme si také všimnout, že jsme náchylnější k nehodám a pádům, protože vysoká hladina alkoholu v krvi narušuje myšlenkové procesy a svalovou koordinaci.
 • Mozek
  Můžeme si všimnout, že naše koncentrace a úsudek jsou zhoršené, můžeme být ospalí av některých případech v komatu. Důsledkem je ztráta paměti, protože mozek ztrácí schopnost ukládat vzpomínky.

 • Ledviny
  Ledviny filtrují velká množství tekutin svým diuretickým účinkem a nevstřebávají je, protože enzym potřebný k tomuto účelu je inhibován alkoholem. To vede k dehydrataci. Dochází k výrazné ztrátě minerálů. Může se vyskytnout i nepravidelný srdeční tep a záchvaty.
 • Játra
  Dlouhodobé účinky jsou nejvýraznější na játra. Pro časté konzumenty alkoholu může být konzumace alkoholu po určité době smrtelná. Může dojít k selhání jater.
 • Žaludek
  Pití může způsobit zvracení, nevolnost, průjem, pálení žáhy a ztrátu chuti k jídlu. Časté je také zvracení nebo dehydratace po průjmu.
 • Plíce
  Alkohol v opojení uvolňuje svaly v ústech a krku, což může vést k reflexnímu kašli. To brání plicím zbavit se hlenu a cizorodých látek a zvyšuje jejich náchylnost k infekcím.
 • Duševní zdraví
  Mnozí lidé konzumují alkohol, aby se zbavili stresu, ale není vzácné, že někteří lidé mají opačný účinek, stávají se úzkostlivými a zažívají změny nálad.
 • Řeč
  Přibližně po 1 hodině po vypití alkoholu se lidé stávají přátelštějšími, bezprostřednějšími a mluvnějšími, ale zároveň se jejich řeč stává nezřetelnější a nesrozumitelnější v důsledku svalového uvolnění.
 • Slinivka břišní
  Obzvláště silné pití ovlivňuje hladinu cukru v krvi a snižuje ji. Není-li správně zvládnut, může vést k pocení, třesení, závratím.
Zajímavé však? Podělte se o tento článek i se svými přáteli as alkoholem velmi opatrně!

Kam dál?

Nikdo NEVÍ, proč najednou VZNIKNE: Nemoc, která se ROZVINE v mladém věku z plného ZDRAVÍ

Toto je důvod proč vás v noci bolí dolní končetiny: Všechny možné příčiny a co dělat. Některé situace vyžadují okamžitou návštěvu lékaře!

7 varovných příznaků srdečního infarktu, které vám mohou pomoci vyhnout se mu, pokud je včas vezmete vážně!

Toto je 5 běžných léků, které mohou způsobit ztrátu paměti!

Skutečný zázračný lék, ale mnoho lidí o něm neví!

Další články