Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

8902
Sdílejte

Výzkum zjistil, že rakovina prsu souvisí s nízkou hladinou jódu v těle. Prsní žlázy u žen a prostata u mužů „odchytávají“ jód podobně jako štítná žláza. Je to jakoby tyto žlázy spolu o zásobu jódu bojovaly.

Čím méně jódu se v těle nachází, tím méně jódu je k dispozici pro celkovou distribuci hormonů v těle – jak v oblasti prsních žláz (prostaty u mužů), tak v oblasti štítné žlázy.

Podle některých studií jód prokázal také ochranné účinky před rakovinou. Dokáže totiž vyvolat apoptózu (smrt rakovinných buněk), chrání před karcinogenními látkami, vyplavuje z těla škodlivé těžké kovy a napomáhá k rovnováze trávicího systému.

Do roku 1960 se v USA přidával jód běžně do chlebového těsta. Ale krátce poté, co se výrobci rozhodli přidávat do svých produktů bromid, který jód blokuje, výskyt hypotyreózy, Hashimotovy choroby a rakoviny prsu výrazně stoupl.

Je to jen náhoda? Mnozí odborníci tvrdí, že určitě ne.

Kam dál?

„Rakovina je výsledkem životního stylu, ne genetiky!“ Slavný lékař zkoumal nádory již 30 let a zjistil, že se jí dá předcházet dodržováním těchto 7 pravidel

Příznak na nehtech může poukazovat na nemocná játra, štítnou žlázu ale i cukrovku

Čistá voda je veliká vzácnost. 7 důvodů, proč ji pít : Pomůže zhubnout, posílí imunitu a zmírní bolesti hlavy a zad

V Česku už začala pylová sezona: Alergici vědí o předjaří své. Jak poznat alergii, co léčba, pylový kalendář

S následky onemocnění se doteď potýkají stovky až nižší tisíce lidí. „Nikoho to nezajímá,“ stěžují si pacienti

Další články