Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

8069
Sdílejte

Výzkum zjistil, že rakovina prsu souvisí s nízkou hladinou jódu v těle. Prsní žlázy u žen a prostata u mužů „odchytávají“ jód podobně jako štítná žláza. Je to jakoby tyto žlázy spolu o zásobu jódu bojovaly.

Čím méně jódu se v těle nachází, tím méně jódu je k dispozici pro celkovou distribuci hormonů v těle – jak v oblasti prsních žláz (prostaty u mužů), tak v oblasti štítné žlázy.

Podle některých studií jód prokázal také ochranné účinky před rakovinou. Dokáže totiž vyvolat apoptózu (smrt rakovinných buněk), chrání před karcinogenními látkami, vyplavuje z těla škodlivé těžké kovy a napomáhá k rovnováze trávicího systému.

Do roku 1960 se v USA přidával jód běžně do chlebového těsta. Ale krátce poté, co se výrobci rozhodli přidávat do svých produktů bromid, který jód blokuje, výskyt hypotyreózy, Hashimotovy choroby a rakoviny prsu výrazně stoupl.

Je to jen náhoda? Mnozí odborníci tvrdí, že určitě ne.

Kam dál?

Dětská lékařka přináší pět praktických rad, jak snížit nemocnost dětí během zimy

Chřipka je virové onemocnění, které postihuje dýchací cesty. Abychom tělu pomohli se s touto infekcí co nejlépe vypořádat měli bychom jíst…

Každý desátý člověk trpí syndromem neklidných nohou. Může souviset s jinou nemocí. Jak ho poznat…

Pokud chcete, aby vaše imunita byla silnější a psychika odolnější, tak pečujte o střeva. I malé změny přinesou skvělé výsledky

Alkohol je tichý zabiják a zkracuje nám život bez ohledu na množství. I příležitostná konzumace nám škodí víc, než si myslíme

Další články