Spor mezi premiérem Petrem Fialou a opozičním lídrem Andrejem Babišem o dražší energie: Češi se bojí obřího nárůstu cen, vláda uklidňuje

1004
Sdílejte

Spor mezi premiérem Petrem Fialou a opozičním lídrem Andrejem Babišem ohledně nárůstu cen energie otráví politickou scénu České republiky. Vláda snažící se poskytnout levné energie občanům je v obavě z potenciálního nárůstu cen, který by mohl být způsobený navýšením regulované složky elektřiny o 71 procent, jak navrhuje Energetický regulační úřad (ERÚ).

Podle politologa Lukáše Jelínka tento návrh, pokud by byl schválen, představuje obrovské zdražení elektřiny pro české domácnosti. Premiér Petr Fiala, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a ministr financí Zbyněk Stanjura sice uznávají možnost nárůstu, ale zároveň tvrdí, že nebude tak drastický.

Kam dál?

Felix Slováček se objevil na veřejnosti pouhé tři dny po smrti Aničky. Odborník varuje před nedodržením doby smutku

Strach z rakoviny : Felix Slováček s obavou čeká na výsledky vyšetření, zda se nejedná o stejnou nemoc, jakou měla Anička

S kým žije Adriana z Ulice : Je neteří Lukáše Vaculíka. Místo v jejím srdci si vydobil herec Ondřej Kraus

Odpornost a největší hyenismus : Falešná kamarádka chtěla na smrti Aničky Slováčkové vydělat

Zlomená Dagmar Patrasová se zhroutila po cestě z nákupu. Zhoršeného stavu si všimli kolemjdoucí, kteří jí nabídli pomoc

Další články