Ponožky do postele jako recept na lepší spánek? Specialistka na poruchy spánku vysvětlila, proč to může fungovat

72
Sdílejte

Existují i další tipy pro zlepšení spánku. Odborníci doporučují udržovat v ložnici teplotu kolem 18,3 °C, i když někteří lidé preferují chladnější prostředí (kolem 15,6 °C) a jiní zase teplejší (až 21,1 °C). Další osvědčenou metodou je teplá (ale ne příliš horká) koupel nebo sprcha před spaním. „Pokud si těsně před spaním mírně zvýšíte tělesnou teplotu, následný pokles může podpořit pocit ospalosti,“ říká Drerupová.

Každý má však jiné preference. Zatímco někteří lidé si bez ponožek v posteli nedovedou spánek představit, jiní je naopak okamžitě sundavají. „Pokud máte pocit, že vás ponožky přehřívají, prostě si je sundejte,“ říká Jennifer Mundtová, specialistka na spánek z Univerzity v Utahu. „Stejně je to i s teplotou v ložnici – každý by měl zvolit to, co je mu nejpohodlnější. Naše těla nám sama řeknou, kdy je nám příliš horko nebo zima,“ zdůraznila.

Kam dál?

„Rakovina je výsledkem životního stylu, ne genetiky!“ Slavný lékař zkoumal nádory již 30 let a zjistil, že se jí dá předcházet dodržováním těchto 7 pravidel

Příznak na nehtech může poukazovat na nemocná játra, štítnou žlázu ale i cukrovku

Čistá voda je veliká vzácnost. 7 důvodů, proč ji pít : Pomůže zhubnout, posílí imunitu a zmírní bolesti hlavy a zad

V Česku už začala pylová sezona: Alergici vědí o předjaří své. Jak poznat alergii, co léčba, pylový kalendář

S následky onemocnění se doteď potýkají stovky až nižší tisíce lidí. „Nikoho to nezajímá,“ stěžují si pacienti

Další články