Ponožky do postele jako recept na lepší spánek? Specialistka na poruchy spánku vysvětlila, proč to může fungovat

381
Sdílejte

Existují i další tipy pro zlepšení spánku. Odborníci doporučují udržovat v ložnici teplotu kolem 18,3 °C, i když někteří lidé preferují chladnější prostředí (kolem 15,6 °C) a jiní zase teplejší (až 21,1 °C). Další osvědčenou metodou je teplá (ale ne příliš horká) koupel nebo sprcha před spaním. „Pokud si těsně před spaním mírně zvýšíte tělesnou teplotu, následný pokles může podpořit pocit ospalosti,“ říká Drerupová.

Každý má však jiné preference. Zatímco někteří lidé si bez ponožek v posteli nedovedou spánek představit, jiní je naopak okamžitě sundavají. „Pokud máte pocit, že vás ponožky přehřívají, prostě si je sundejte,“ říká Jennifer Mundtová, specialistka na spánek z Univerzity v Utahu. „Stejně je to i s teplotou v ložnici – každý by měl zvolit to, co je mu nejpohodlnější. Naše těla nám sama řeknou, kdy je nám příliš horko nebo zima,“ zdůraznila.

Kam dál?

Kolik vody denně potřebuje vaše tělo? Tady je přesný výpočet podle vašeho věku a váhy!

Zvykla jsem si ho pít nalačno : Pomůže odstranit nadýmání, břišní tuk zároveň vyživí vaše tělo !

Zdravý krevní oběh a více energie díky tomuto přírodnímu lektvaru: Domácí recept, který posílí vaše tělo

Většina Čechů nerozpozná příznaky mozkové mrtvice: Každá minuta rozhoduje o životě! Jak (si) zachránit život?

Podle nejcitovanější české vědkyně v oboru gerontologie a geriatrie profesorky Topinkové Češi přestávají být zdraví přibližně ve věku 62 let

Další články