Nápoj dlouhověkosti nebo třetího tisíciletí. Je to nápoj, který je nesmírně prospěšný pro lidský organismus. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, čtěte dále…

2745
Sdílejte

Tibi krystaly jsou drobné řasy, které dokáží příjemně zkvasit libovolný sladký základ a dodat mu důležité živiny a vitamíny. Můžete je znát i pod názvy vodní kefír nebo japonské mořské krystaly nebo živá zrnka.

Co je potřeba
1 menší hrnek Tibi krystalů
2,5 litru převařené nebo odstáté vody
asi 8 lžic cukru (libovolného)
2 lžíce sušeného ovoce
Náčiní: 3 litrová láhev, nekovové sítko, čistá utěrka nebo kapesník
Původ Tibi krystalů není dobře znám. Pochází pravděpodobně z Kavkazu (stejně jako jejich blízká příbuzná kefírová houba), odkud se rozšířily do Číny a následně do celého světa.

Ve vhodném prostředí způsobují kvašení, které dodává výslednému nápoji cenné látky podporující imunitu. Ostatně příznivé účinky kvašení znali už naši předkové, kteří si zkvašenou zeleninou doplňovali vitamíny a minerály v jinak výživově chudém zimním období.

Zdravotní účinky Tibi krystalů
Nápoj z Tibi krystalů by měli pravidelně užívat lidé, kteří trpí některým z těchto onemocnění. Látky z vodního kefíru pomáhají zmírňovat příznaky a podporují léčbu:

Článek pokračuje na další straně

astmatu
problémy se žaludkem a slinivkou
vysoký krevní tlak
chudokrevnost
nemoci jater a ledvin
cukrovku
oslabený imunitní systém
suché a lámavé vlasy
Jak pěstovat Tibi krystaly

Jak pěstovat Tibi krystaly
1. Vodní kefír nepotřebuje k životu příliš. Stačí mu jen převařená nebo odstátá voda, cukr a přírodně sušené ovoce – tzn. ovoce, u kterého nebyly ke konzervaci použity siřičitany nebo jiná škodlivá éčka. Do vychladlé převařené nebo odstáté vody (kvůli možné přítomnosti chlóru) nasypeme cukr a mícháme tak dlouho, dokud se nerozpustí. Přidáme sušené ovoce a Tibi krystaly. Zamícháme a překryjeme čistou textilií, kterou nejlépe přichytíme gumičkou. Nádobu položíme na světlé místo.

Článek pokračuje na další straně

2. Při běžné pokojové teplotě (20-22 °C) trvá výroba nápoje asi 2-3 dny, při letních vedrech stačí krystalem pro práci i 24 hodin. Hotový nápoj jednoduše slijeme, k Tibi krystalům přidáme další vodu s míchanou s cukrem a opět je necháme pracovat. Jednou týdně krystaly propláchneme ve studené vodě a vložíme novou dávku sušeného ovoce (to staré vyhodíme). Snažíme se vyhnout používání kovových předmětů, protože kov Tibi krystaly zabíjí (ale krátké zamíchání běžnou lžící ve sklenici nevadí).
3. Hotový nápoj můžeme ihned vypít nebo jej uložit na 2-3 dny dp chladničky do uzavíratelné nádoby. Po 24 hodinách v chladu se stane příjemně perlivým díky doznívajícím kvasným procesům. Hotový nápoj můžeme pít jen tak, nebo jej smíchat například s džusem nebo čajem.
4. Při výrobě vodního kefíru z Tibi krystalů lze různě experimentovat. Obyčejnou vodu lze nahradit zeleným nebo černým čajem a do nálevu přidat různá koření (hřebíček, anýz a další). Výsledná chuť nápoje závisí také na použitém cukru a ovoci.

Kam dál?

Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

Jaký význam mají vaše mateřská znaménka? Jejich umístění ovlivňuje váš osud

Jak najít úlevu od přetížení a tlaku v dutinách!

Tato rostlina patří mezi nejkrásnější, ale také velmi nebezpečné: Poškozuje dýchací systém !

Další články