Zemřel slavný herec, jeho největší role v kultovním filmu je nezapomenutelná!

6791
Sdílejte
Bývalý boxer z newyorského Queensu ztvárnil ve filmech mafiánské bosse, inteligentní policisty a problémové zaměstnance. Youngovu sm*t potvrdila jeho dcera Anne Morea Steiningieserová, která uvedla, že příčina zatím není známa.
Zesnulý herec Burt Young se svou buldočí postavou a utrápeným vzhledem hrál ve více než 160 filmových a televizních titulech. K herectví se dostal náhodou, když jeho přítelkyně šla studovat herectví k Lee Strasbergovi, zkusil to také a zazářil. Lee to později nazval „knihovnou emocí“. Jeho přístup k herectví zapůsobil i na hollywoodského drsného režiséra Sama Peckinpaha, který ho angažoval ve svých filmech Zabijácká elita (1975) a Konvoj (1978). „Oba byli individualisté s hlubokou úctou k umění,“ vzpomínala Youngova dcera. „Rozuměli si díky intenzitě a upřímnosti, kterou Peckinpah vyžadoval. Netoleroval nedostatek autenticity,“ vysvětlila. Youngova herecká kariéra začala v sedmdesátých letech, kdy se objevil v televizním seriálu M*A*S*H, v mafiánské komedii The Gang That Couldn’t Shoot Straight, ve filmu Cinderella Liberty, ale také v mistrovském díle režiséra Romana Polanského Čínská čtvrť (1974).
Skutečný zlom v jeho kariéře nastal v roce 1976, kdy dostal roli ve filmovém příběhu o boxerovi Rockym. Zahrál si v něm Paulieho, přítele Rockyho, v nezapomenutelném výkonu Sylvestera Stalloneho, kterému tato role přinesla světovou slávu. Young často říkal, že než začalo natáčení, měl v Hollywoodu mnohem větší jméno než sám Stallone.

Kam dál?

Nová zjištění o tragédii české horolezkyně. Klára se před pádem sama rozhodla pro návrat. Měla zdravotní problémy

 Felixe Slováčka (82) evidentně nic nezastaví. Den po pobytu v nemocnici už v Praze vyrazil na party

Tragicky zahynula Česká horolezkyně Klára Kolouchová, která se proslavila jako první Češka na vrcholech Mount Everestu a K2. Po těle pátrají dva vrtulníky

Princezna Kate promluvila o rakovině: Po dokončení léčby její život rozhodně není procházka růžovou zahradou

Pavel Novotný nastoupil do pankrácké věznice, kde si odpyká tříměsíční trest za výtržnictví a další delikty

Další články