Skutečný zázračný lék, ale mnoho lidí o něm neví!

12445
Sdílejte

Rozdrcené dužnaté listy se používají jako obklad na rány, které mají antiseptické účinky. Listy namočené a rozmačkané v kuchyňském oleji se přikládají na bradavice, ale používají se také ke zmírnění svědění způsobeného štípnutím hmyzem, bradavicemi, různými otoky.

Šťáva se může vařit a používat jako čaj k léčení bolesti v krku, bronchitidy, bolesti úst a aftů. Kromě uvedených způsobů použití se v lékařské knize Samuela Diószegiho (1813) doporučuje používat na popáleniny, hemoroidy a popraskané bradavky.

Rozdrcené listy se vložily do plátna, šťáva se vymačkala a nakapala do ucha. Jiný způsob použití rostliny spočíval v tom, že se do ucha vložil kousek listu přivázaný k tenké niti. Šťáva z listu odstraňuje i zárodky (ten se odstraňoval tak, že se na noc přivázal k zárodkům nařezaný list, který se namočil do slané vody a změkl).

Nepoužíval se jen zevně, ale získaná šťáva se podávala nemocným lidem trpícím rýmou a cibetkovou horečkou a vystrašeným dětem. K používání rostliny neexistují žádné kontraindikace a nelze očekávat žádné vedlejší účinky.

Kam dál?

„Rakovina je výsledkem životního stylu, ne genetiky!“ Slavný lékař zkoumal nádory již 30 let a zjistil, že se jí dá předcházet dodržováním těchto 7 pravidel

Příznak na nehtech může poukazovat na nemocná játra, štítnou žlázu ale i cukrovku

Čistá voda je veliká vzácnost. 7 důvodů, proč ji pít : Pomůže zhubnout, posílí imunitu a zmírní bolesti hlavy a zad

V Česku už začala pylová sezona: Alergici vědí o předjaří své. Jak poznat alergii, co léčba, pylový kalendář

S následky onemocnění se doteď potýkají stovky až nižší tisíce lidí. „Nikoho to nezajímá,“ stěžují si pacienti

Další články