Toto roztomilé štěně zlatého retrívra se stává průvodcem pro 12letého slepého psa

322
Sdílejte

Není nic divného vidět psy pracovat jako průvodce pro lidi se zrakovým postižením. Těmto lidem hodně pomáhají a usnadňují jim každodenní život.

Tato milující, loajální a zodpovědná zvířata jsou také rozkošnými přáteli a skvělými společníky. Mohou dokonce tyto lidi utěšit, když se cítí smutní nebo naštvaní. Obejmout je nebo si na ně položit hlavu vždy stačí k tomu, aby roztopilo srdce jejich majitele. A psi se také stanou dokonalým průvodcem pro jejich slepého chlupatého kamaráda. Mají stejné plemeno, takže si mohou lépe rozumět. Níže uvedený příběh roztomilého štěněte zlatého retrívra jménem Oko vás dostane. Tento rozkošný chlapík se stane průvodcem 12letého slepeckého psa Tao. Ti dva si od té doby vybudovali silné pouto a stali se nerozlučnými. Přejděte dolů, abyste věděli více!

Majitelka Tao Melanie Jackson řekla, že Tao loni přišel o obě oči. Jejímu starému chlupatému příteli byl diagnostikován glaukom, oční onemocnění, při kterém oko nemůže účinně odvádět tekutiny. Nikdy si nemyslela, že jeho nemoc postupuje takhle nečekaně a rychle. Jednoho rána se Tao zdál být v pořádku, ale večer začal vrtět hlavou (psi to dělají, když cítí bolest) a jen o pár hodin později oslepl na jedno oko a nechal si oko odstranit. Naneštěstí měl Tao v lednu vyřazené a odstraněné druhé oko.

Tao byl diagnostikován s glaukomem, který způsobil, že přišel o obě oči. Statečný pes se ale rychle vzpamatoval a byl zase šťastný

Navzdory své slepotě se Tao rychle vzpamatoval. Začal chodit po schodech úplně sám a byl schopen chodit bez vodítka pouhé tři dny poté, co oba ztratil zrak. Zdálo se, že Tao znovu zůstane. Jeho majitelka Melanie Jackson ale zjistila, že tam něco chybí.

Tao potřeboval někoho, kdo by si s ním hrál a dělal mu společnost, aby se necítil osamělý nebo nezůstal opuštěný. A tak vzala věci do svých rukou – najděte svému nebohému chlupatému příteli přítele, společníka a průvodce.

Pořád tam něco chybělo

“Taoovo zdraví je teď opravdu dobré.” Nemá žádné bolesti, a když říkám, že je mu skoro 12, chová se jako mnohem mladší pes! Dělá všechno, co dělal, kromě skákání do balíků sena a skákání přes živé ploty – chodíme kolem 8 mil denně a většinu dní stále trénuje,“ řekla Melanie Bored Panda.

Melanie se rozhodla najít psa, který by se mohl kamarádit a dobře vycházet s Taem
Oko, kterému bylo tehdy pouhých 8 týdnů, byl přiveden do Taova domu a stal se jeho průvodcem

Oko je také zlatý retrívr. Štěněti bylo pouhých 8 týdnů, když ho Melanie dostala, ale rychle si získal Taovu důvěru a vybudoval si s ním silné pouto. Od té doby se ti dva stanou nerozlučnými. Oko si vede výborně jako vodicí pes na Tao. Tao sleduje Oko, když jdou, a také spolu spí. Majitel také současně trénuje Tao, aby následoval Oko, aby se nedostal do problémů. „Oko trénuji já – kdyby ne,přivedl by Taa k neplechu, protože je to typické zvídavé štěně. Tao je cvičen, aby následoval Okovu vůni a Oko, aby poslouchal a reagoval na mé příkazy ‘zastav, počkej, jdi doprava, jdi doleva’.“

Jsou neustále kolem sebe. Chodí a spí spolu

Majitel také trénuje Tao, aby následoval Oko

Oko má nyní asi 17 týdnů. Chlapec si na svou novou roli zvykl. Jeho majitel také zvýšil povědomí o glaukomu u psů. Spolupracovala s The Kennel Club, kteří použili Taoovu DNA, aby pomohli identifikovat sklony jiných psů k glaukomu. Dá se tomu předejít, pokud je diagnostikována dostatečně včas. Duo Tao a Oko exploduje na sociálních sítích a má solidních 30 tisíc sledujících. Milují způsob, jakým ti dva spolu dobře vycházejí.

Majitelka Tao a Oko Melanie Jackson také zvyšuje povědomí o glaukomu u psů

Oko, kterému je nyní asi 17 týdnů, si na svou novou roli zvykl
Tao i Oko mají úžasné povahy, které se k sobě hodí: „Tao je 100% maminčin chlapec – je vždy nablízku a je jako můj malý stín. Rád potěší a jeho oblíbená věc je pachování – stále voní kuličky v živých plotech a polích a rád nachází své hračky, když je schovávám na zahradě nebo v domě.
Oko vyšlechtil fantastický chovatel z Cornwallu – vždy jsme plánovali mít další štěně poté, co Tao před 3 lety ztratil svého bratra Otise na rakovinu, ale kvůli jeho ztrátě zraku a tréninku, který jsem s Taem potřeboval, jsme se museli soustředit na něj, dokud nenadešel správný čas.
Tao je úžasný pes a každý, koho potkáme, ho miluje – je znám místně a lidé se často ptají, jestli si s ním mohou udělat selfie.“

Kam dál?

Útok psa : Holčička křičela o POMOC, všichni ji ignorovali!

Pes se každý den dívá do kanálu, dokud si kolemjdoucí nevšimli, na co se ve skutečnosti dívá!

Na fotce se dvojnásobná maminka spokojeně usmívá. Ale pod stolem jsou vidět stopy tragédie…

Otec hledal chůvu pro svou dceru: Z toho, co se žen ptal na pohovoru, vám bude špatně

Každý, kdo se narodil před rokem 1990, si toto musí přečíst – je to VELKÁ PRAVDA!

Další články