Evropská unie chystá obrovský ZÁKAZ: Toto používá každá rodina!

359
Sdílejte

Evropská agentura pro chemické látky plánuje již brzy obrovský zákaz skupiny chemických látek, které jsou známy pod zkratkou PFAS. Ty se přitom nacházejí v běžně používaném zboží jako teflonové pánve, nepromokavé bundy či kosmetika.

Evropská chemická agentura předložila jeden z největších návrhů na zákaz v dějinách Evropské unie . Nejnovější znepokojivé studie odhalily, že chemické látky pod názvem PFAS se nacházejí v množství výrobků a dostávají se také do lidského těla. PFAS se vyskytují v teflonových pánvích, nepromokavých bundách, kobercích, nábytku i kosmetice. PFAS mají 70letou historii výroby, ale odhaduje se, že jejich zákaz by mohl začít legislativně platit již v letech 2026/2027.

Tento návrh podpořilo přes 115 organizací a mezi souhlasnými zeměmi je Dánsko, Švédsko, Norsko, Nizozemsko či Německo. Zákazu nahrává i fakt, že PFAS se rozkládají v přírodě tisíce let a mohou kontaminovat půdu i vodu. Na Slovensku přitom jejich výskyt zaznamenali zejména na západě v okolí Bratislavy.

Mezi škodlivé účinky na zdraví člověka, ke kterému se látka dostane přes vodu, potraviny či oblečení, patří řada onemocnění. PFAS může vyvolat poškození ledvin, problémy štítné žlázy, cukrovku, obezitu, zvýšený cholesterol, zvýšené riziko rakoviny prsu i neplodnost. Odborníci tak doporučují, aby se spotřebitelé zaměřili na výrobky bez obsahu škodlivé látky, ale i samotní výrobci budou nuceni zajistit produkty bez brzy zakázaných chemikálií.

 

Kam dál?

Útok psa : Holčička křičela o POMOC, všichni ji ignorovali!

Pes se každý den dívá do kanálu, dokud si kolemjdoucí nevšimli, na co se ve skutečnosti dívá!

Na fotce se dvojnásobná maminka spokojeně usmívá. Ale pod stolem jsou vidět stopy tragédie…

Otec hledal chůvu pro svou dceru: Z toho, co se žen ptal na pohovoru, vám bude špatně

Každý, kdo se narodil před rokem 1990, si toto musí přečíst – je to VELKÁ PRAVDA!

Další články