Budíte se v noci a máte problém znovu usnout? Co to znamená pro riziko demence?

8180
Sdílejte

Proč ale těm, kteří se uprostřed noci probudí a neúspěšně se snaží znovu vyspat, hrozí demence méně? Základní mechanismus zůstává výzkumníkům neznámý, ale spekuluje se, že se možná tito lidé aktivněji zapojují do činností, které udržují nebo zvyšují jejich „mentální zásoby“, čímž snižují riziko demence.

Novější údaje ukazují, že starší lidé trpí více poruchami spánku. To lze přičíst různým faktorům, jako je stres z pandemie, ale také teplejší noci v důsledku klimatických změn.

„Starší lidé ztrácejí spánek z mnoha důvodů. Je zapotřebí více výzkumu, abychom lépe porozuměli příčinám a omezili dlouhodobé následky,“ dodal Dr. Wong a pokračoval:

„Naše zjištění zdůrazňují důležitost zohlednění individuální historie poruch spánku při posuzování rizikového profilu demence u starších lidí.“ V každém případě však odborník poukázal na to, že je zapotřebí více výzkumu poruch spánku, subtypů demence a toho, jak specifické sociodemografické charakteristiky interagují s případnými problémy se spánkem a ovlivňují riziko demence.

Kam dál?

Dětská lékařka přináší pět praktických rad, jak snížit nemocnost dětí během zimy

Chřipka je virové onemocnění, které postihuje dýchací cesty. Abychom tělu pomohli se s touto infekcí co nejlépe vypořádat měli bychom jíst…

Každý desátý člověk trpí syndromem neklidných nohou. Může souviset s jinou nemocí. Jak ho poznat…

Pokud chcete, aby vaše imunita byla silnější a psychika odolnější, tak pečujte o střeva. I malé změny přinesou skvělé výsledky

Alkohol je tichý zabiják a zkracuje nám život bez ohledu na množství. I příležitostná konzumace nám škodí víc, než si myslíme

Další články