Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

9391
Sdílejte

Souvisí s léky na nemoci štítné žlázy s rakovinou prsu
„V důsledku nedostatku jódu dochází ke zvýšenému riziku rakoviny prsu u žen, které užívají léky podporující funkci štítné žlázy,“ říká obhájce jódu a vědec doktor David Brownstein.

„Léky na podporu funkce štítné žlázy zvyšují metabolické potřeby těla as tím stoupá i potřeba jódu. Pokud má někdo nedostatek jódu a dostane naordinované užívání hormonů štítné žlázy, problém s nedostatkem jódu se ještě zhorší.“

Nemocnice Ferdinand-Sauerbrucha ve Wuppertalu v Německu provedla před téměř 30 lety studii, která zjistila, že u žen užívajících léky na štítnou žlázu 15 a více let byla 2x vyšší pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu než u žen, které syntetickou léčbu neužívaly.

Kromě toho, že syntetické léky na štítnou žlázu mohou zanechat na lidském zdraví obrovské stopy pro své velké množství nežádoucích účinků, k souvislosti mezi hormony pro léčbu štítné žlázy a rakovinou prsu dochází ve velké míře z důvodu nedbalosti ze strany konvenčního zdravotnictví.

Namísto řešení podstaty problému totiž používají pouze „náplast“ ve formě syntetické náhrady hormonů štítné žlázy, která nijak neřeší skutečné důvody epidemie hypotyreózy (snížené funkce štítné žlázy).

Kam dál?

Zdravý krevní oběh a více energie díky tomuto přírodnímu lektvaru: Domácí recept, který posílí vaše tělo

Většina Čechů nerozpozná příznaky mozkové mrtvice: Každá minuta rozhoduje o životě! Jak (si) zachránit život?

Podle nejcitovanější české vědkyně v oboru gerontologie a geriatrie profesorky Topinkové Češi přestávají být zdraví přibližně ve věku 62 let

Pokud se u vás objeví tyto příznaky na rukou nebo břiše, můžete mít cukrovku, aniž byste o tom věděli

Močení ve sprše může vést k infekcím i problémům s ledvinami : Zdánlivě nevinný zvyk může mít nepříjemné dopady na zdraví, varuje lékařka

Další články