Zjistilo se, co vidíme v okamžiku naší smrti: Zveřejnili výsledky úžasného výzkumu

2144
Sdílejte

Lidstvo se po staletí zabývá tím, co prožíváme v momentě své smrti. Zdá se, že nyní máme konečně odpověď na tuto otázku.

Už jsme slyšeli množství různých teorií: někteří říkají, že vidíme světlo na konci tunelu, jiní věří, že se nám před očima odehrává film našeho života, ale jsou i tací, kteří věří, že se nic neděje, naše vědomí prostě přestane existovat. BBC informovala o průlomovém objevu, který se jinak stal naprostou náhodou. Vědci chtěli prozkoumat mozkové vlny 87letého epileptického pacienta, když pacient nečekaně dostal infarkt a zemřel. Během případu mu však přístroje nepřetržitě monitorovaly mozkové funkce a při vyhodnocování výsledků vyšetření byli fascinováni.

V kritických 30 sekundách před a po smrti mužovy mozkové vlny sledovaly vzorec, jako kdyby snil nebo přemýšlel o různých vzpomínkách. To může naznačovat, že pacient si v posledních chvílích svého života na zemi vzpomněl na nejdůležitější momenty své existence. Ukázalo se, že jde o úplně první záznam umírajícího mozku.

„Stalo se to úplnou náhodou, experiment jsme neplánovali. Pokud si mozek pamatoval, myslím, že myslel víc na příjemné věci než na špatné, ale to, co považuje za nezapomenutelné, se liší individuálně. Může to být jakési poslední oživení naší životní cesty v momentě naší smrti,“
– uvedl doktor Zemmar, neurolog daného případu.

Článek pokračuje na další straně

Jedinečný příběh nastolil i otázku, zda zemřeme, když nám přestane bít srdce, nebo když přestane fungovat mozek. Lékař však varoval veřejnost, že není třeba dělat dalekosáhlé závěry, protože pacient byl epileptik, krvácel a měl zvětšený mozek.

Mimochodem, v roce 2013 se uskutečnil podobný výzkum na myších, u kterých byly během této kritické půl minuty zjištěny identické mozkové vlny. Podle doktora Zemmara je podobnost úžasná a věří, že zážitky na prahu smrti mají jakýsi mystický a duchovní nádech a právě kvůli těmto objevům se opravdu vyplatí pracovat ve vědecké oblasti.

Pokud vás téma zaujalo, měli byste si prohlédnout video níže, ve kterém muž vypráví svůj zážitek o tom, co viděl, když byl 20 minut ve stavu klinické smrti.

 

Kam dál?

Muž vyhrál v loterii hned 7krát: Lidem odhalil jeho tajné tipy!

Lakomý manžel chtěl být pohřben se vším svým bohatstvím – pomsta moudré vdovy je opravdu brilantní!

Život začíná po padesátce! Podívejte se proč, je tento věk pro nás tak důležitý !

Přiznání muže otevírá oči mnoha ženám: TAKTO to na plná ústa ještě nikdo neřekl !

Vědci zkoumali sochu Buddhy: To, co v ní díky CT skenu objevili, jim vyrazilo dech

Další články