SKANDÁL V NEMOCNICI! Hlavní lékař nechal novorozence zemřít, protože se mu nechtělo dělat papírování navíc…

3267
Sdílejte

Lékařům hrozí vězení. Primář porodnicko-gynekologického oddělení může obdržet 20 let vězení.

Hrozný zločin se stal v kazašském městě Atyrau. Obviněni jsou zaměstnanci regionálního porodnického centra v Atyrau. V instituci se narodilo dítě, které nejevilo známky života. Jak je v takových případech zvykem, lékaři prohlásili, dítě za mrtvé.

Dítě bylo ihned odvezeno do nedaleké márnice porodníkem instituce. Těsně před umístěním do chladící místnosti si muž všiml, že nohy dítěte se pohybují. Překvapený porodník okamžitě zavolal primáře perinatálního centra Kuanisha Naysanabaeva. Informoval hlavního lékaře o incidentu a zeptal se, co má nyní dělat. Bezohlední muž instruoval svého zaměstnance, aby nechal dítě v márnici. Tvrdil, že úprava v systému by vyžadovala příliš mnoho papírování a neměl na to náladu ani chuť.

Incident by pravděpodobně nikdy nevyšel najevo, kdyby se neuskutečnilo další vyšetřování. Kazašská policie už nějakou dobu vyšetřovala primáře pro podezření z korupce. Přes mužovy ruce proudily obrovské úplatky, aby se utajily chyby, které učinil v této instituci.

Článek pokračuje na další straně

V souvislosti s výše uvedeným vyšetřováním byl Naysanbaevův telefon odposloucháván. Vyšetřovatelé neustále monitorovali diskuse mezi ním a jeho podřízenými. Takto byl odhalen i případ nešťastného novorozence.

Lékař a gynekolog stojí před soudem spolu. Oba jsou obviněni z vraždy za to, že úmyslně nezachránili život dítěte. Doživotně jim zakázaly praktikovat lékařské povolání. Dítě incident nepřežilo. Zemřelo na podchlazení. Za hrozný zločin mohou být oba lékaři odsouzeni až na 20 let vězení.

Manshuk Aimurzieva, ředitel regionální zdravotní služby, odmítl tuto záležitost komentovat.

V rozhovoru s médii se matka přiznala, že se bojí, jak se k ní budou lékaři chovat.

Ministr zdravotnictví se zase omluvil matce novorozence a jejím příbuzným.

Kam dál?

Muž vyhrál v loterii hned 7krát: Lidem odhalil jeho tajné tipy!

Lakomý manžel chtěl být pohřben se vším svým bohatstvím – pomsta moudré vdovy je opravdu brilantní!

Život začíná po padesátce! Podívejte se proč, je tento věk pro nás tak důležitý !

Přiznání muže otevírá oči mnoha ženám: TAKTO to na plná ústa ještě nikdo neřekl !

Vědci zkoumali sochu Buddhy: To, co v ní díky CT skenu objevili, jim vyrazilo dech

Další články