Zaměstnanci pracují 84 hodin týdně, spí v práci: Lidé si masivně mažou účty, Musk způsobil koupí Twitteru chaos

633
Sdílejte

Elon Musk koupil sociální síť za 44 miliard dolarů.Elon Musk se na začátku listopadu stal výhradním ředitelem sociální sítě Twitter.

Ihned vyhodil představenstvo a začal zavádět řadu změn, která zatím způsobila například i masivní odstraňování účtů či nadlidskou pracovní dobu pro firemní management.

Ještě 1. listopadu jsme informovali , že Elon Musk zkompletoval koupi sociální sítě Twitter . Mezi první kroky, které jako ředitel a majitel vykonal, bylo propuštění představenstva včetně výkonného ředitele, finančního šéfa a šéfky právních záležitostí a politiky. Později Musk začal s vyjádřeními, že na jeho sociální síti nebude nikdo diskriminován za vyjádření a stane se z toho svobodná sociální síť.

Dalším krokem bylo oznámení o masivním propouštění zaměstnanců. „V úsilí dostat Twitter na zdravou cestu absolvujeme v pátek náročný proces redukce naší globální pracovní síly,“ uvedla společnost Twitter v e-mailu pro zaměstnance, do kterého měla agentura Reuters možnost nahlédnout. Ta dodává, že o práci může přijít až polovina z celkového počtu 7500 zaměstnanců.

Účet si vymazal téměř 1 milion uživatelů
Podle MIT Technology Review se od Muskova nástupu na čelo Twitteru rozloučilo s touto sociální sítí minimálně 877 tisíc účtů, přičemž denně přibývají další. Všechno je to reakce lidí na to, že nesouhlasí se „šéfováním“ Muska. Do řady osob, které se rozhodly odejít z populární platformy, se zařadily i herečky Jameela Jamil či Amber Heard , informuje portál People .

Článek pokračuje na další straně

Z Twitteru tak odcházejí stovky tisíc lidí, kteří nesouhlasí s politikou a vyjádřeními Muska. I když podle portálu Unilad narostlo vyhledávání pojmu „jak si vymazat účet na Twitteru“ za poslední dny o celých 500 %, Musk si z toho hlavu nedělá. Naopak začal propagovat prodej modrých „fajoček“, které dohromady fungovaly na ověření účtu, často v případě známé osobnosti nebo účtu, který by mohl mít i falešná provedení.

„Kajočku“ si budete moci zakoupit za 8 dolarů měsíčně, přičemž k tomu přísluší i několik výhod včetně menšího počtu reklam či možnosti postování delších videí.

Pracují 84 hodin týdně, vedení spí v kanceláři
Velké změny se dějí iv řadách současných zaměstnanců, kteří musí podle nových pravidel pracovat až 84 hodin týdně, což je v přepočtu 12 hodin denně. Insider se dozvěděl, že lídry na více pozicích zasáhla interní zpráva, podle které musí být nyní k dispozici 24 hodin a 7 dny v týdnu.

Svět oběhla i fotografie produktové manažerky kanceláře Twitteru z New Yorku, kterou kolegové vyfotili ve 2:00 v noci, jak spí v kanceláři jen na podložce a ve spacím pytli. Nemá to však být ojedinělý případ. CNBC dodává, že aktuálně všichni manažeři a vedení jednotlivých týmů tráví páteční a sobotní noci na svých pracovištích, protože se jim kvůli vytížení nevyplatí cestovat domů.

Kam dál?

Šofér slyšel v autobuse zoufalý křik: O pomoc prosila matka 1,5letého chlapce! To, co se stalo poté, je ponaučením pro ostatní

Matka chtěla na zahradě osvěžit synka, skončilo to katastrofou: Dávejte si pozor, může se to stát i vám!

Nejsmutnější příběh! Rakovina jí vzala manžela a dvě ze tří dětí – po jejich smrti dostala rakovinu i ona

Další tragédie v Malé Fatře: O život přišel turista!

Influencerka pobouřila lidi: To vážně TÍMTO natírá své dítě?

Další články