Nejlepší je připravit si vlastní jídlo ze surovin, které naleznete v kuchyni. Zdravé stravování nemusí být tak složité, jak se může zdát, budete-li se řídit těmito jednoduchými tipy:
Zdravé stravování
Nakupujte čerstvé potraviny
Vyhýbejte se GMO produktům, jezte čerstvé ovoce a zeleninu
Vyvážená strava
Jezte živočišné a rostlinné bílkoviny, naklíčené obiloviny, fermentované potraviny, zdravé tuky, syrové ořechy a semena.
Vyhněte se spáleným olejům
vyhýbejte se řepkovému, palmovému a slunečnicovému oleji.
pít hodně vody
získejte dostatek zdravých tuků z avokáda, kokosu atp.
konzumujte vlákninu: vlákninu obsahují semínka chia, artyčoky, avokádo, brokolice atp.
omezit rafinované cukry, vyhýbat se hnědému a bílému cukru.
hledejte zdroje síry v potravinách (česnek, brokolice, vejce, cibule, chřest nebo zelí).
omezit alkohol
Článek pokračuje na další straně
3 nejlepší potraviny, které potěší vaše játra
Artyčok podporuje játra a zvyšuje produkci žluči. Má vysoký obsah vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu „špatného“ LDL cholesterolu. I po tepelné úpravě je artyčok plný antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům.
Kurkuma je mimořádně silný protizánětlivý pepř. Dokáže chránit játra a pomáhá jí regenerovat. Pro maximální absorpci živin vyzkoušejte „zlaté mléko“. Můžete si jej připravit velmi jednoduše smícháním mléka s kurkumou.
Ostropestřec mariánský je nejlepší bylina na játra. Obsahuje účinnou látku siymarin, která má vynikající protivirové a protizánětlivé vlastnosti. Chrání také jaterní buňky před poškozením. Můžete jej přidat do mléka nebo sáhnout po jiné alternativě. Velmi tím pomůžete svým játrům i své váze.