Mnoho lidí podceňuje tuto optickou hádanku. Správné řešení nalezne jen malé procento těch nejchytřejších

1267
Sdílejte

Lidský mozek je, i když by to asi někdo neřekl, sval. A ten musí být neustále trénován, jinak ochabne, což by nebylo nic příjemného. Touto cestou ho procvičíte a zabavíte se zároveň.

Hry s optickými iluzemi a různými tréninky pro mozek se na internetu staly velkým trendem. Není se čemu divit. Přeci jen si tak procvičíte vaše schopnosti a ještě se i pobavíte, což je ideální kombinace. Schválně zjistěte, jestli jsou vaše schopnosti natolik dobré, abyste tento test správně vyřešili na první pokus.

Proč si pravidelně trénovat mozek
Stačí jen pár minut denně k tomu, abyste měli úspěšný trénink za sebou, a mozek se vám tak odvděčil hned několika způsoby. Může vám posílit schopnosti myšlení, kdy se přistihnete, že nad věcmi uvažujete více do hloubky a rozumněji. Zlepší také vaši paměť, což oceníte hlavně ve starším věku.
foto
Výhodné určitě je i to, že se vám zlepší prostorová orientace a pozornost, což jde ruku v ruce s bezpečným cestováním například při řízení auta. A zlepšíte si i představivost, která je důležitá, jelikož váš život zpestřuje.

Pokračování na další straně

Jediné, co musíte v tuto chvíli udělat, je zhluboka se nadechnout a zaměřit se na obrázek před vámi. Na první pohled působí, že se na něm nacházejí samá písmena O, opak je ovšem pravdou – schovává se zde pár vetřelců v podobě písmene Q. Vaším úkolem v tuto chvíli je za co nejkratší čas zjistit a napočítat, kde všude se tato písmena nacházejí.

Čím rychleji jste je našli, tím lépe na tom jste
Tento test rozhodně není tím, nad kterým byste měli strávit dobu delší než dvě minuty. Jde zde hlavně o to, abyste si procvičili vaši schopnost rychlých reakcí a prostorové orientace. Jinými slovy, měli byste být schopni všechna písmena Q najít za co nejrychlejší čas, což vám pomůže rychle reagovat na nebezpečné situace v reálném životě. Tak co? Kolik jich tedy nakonec je?

Finální číslovka, na které byste se měli s jistotou zastavit, je šest. Přesně šestkrát se tam totiž písmeno Q nachází a na jejich polohu se můžete podívat na obrázku, jsou vyznačena žlutě. Jestliže se vám to na první pokus nepovedlo, nic si z toho nedělejte, jednoduchý každodenní trénink vaše schopnosti brzy zlepší.

Zdroj: VeryWellMind

Kam dál?

Hádanka pro ty nejpozornější : Dokážete na obrázku najít všechny chyby?

TEST POZORNOSTI: Hádanka obsahuje skryté písmeno, ale najít ho není vůbec snadné

Tato nejtěžší optická iluze boří internet. Jen vysoce inteligentní lidé zvládnou najít 16 kruhů mezi obdélníky

OČNÍ TEST: Patříte mezi velmi malé procento lidí, kteří jsou geniální? Zkuste najít na obrázku správnou kachnu

Tento hlavolam zvládne úspěšně jen 1 % populace. Otestujte si svůj postřeh a zkuste na obrázku najít červené šipky

Další články