Znáte lidi, kteří nosí roušku pod nosem ? Dělají velkou chybu : Ukažte jim tuto věc

1957
Sdílejte

Z nedávného průzkumu agentury Focus vyplynulo, že až třetina Čechů a Slováků nesouhlasí s nošením roušek. V interiérech je však jejich nošení stále povinné, a proto si někteří vymysleli způsob, jak systém oklamat…

Denně setkáváme desítky lidí, kteří nosí roušku jen “na oko”. Ústa mají sice překryté, ale nos už ne. Podle lékařů jde o zásadní chybu!

Rouška by mělo dobře přiléhat k obličeji a kompletně zakrývat nos a ústa. “Rouška třeba mít na tváři nasazeny správně, aby jejich nošení bylo účinné: mají přiléhat k obličeji a mají zakrývat ústa i nos,” uvedl hlavní slovenský hygienik SR Ján Mikas.

Nošení roušky nesprávné je zbytečné a zároveň nebezpečné. “Rouška nasazeny pouze pod nosem nemá žádný ochranný význam naopak kontaktem okrajů roušky se rty a nosem se zvyšuje riziko vdechnutí viru, který může být zachycen na okraji roušky,” řekl pro agenturu SITA praktický lékař Kristián Bucsay.

Pokračování na další straně

Profesorka Zuzana Krištúfková z Katedry epidemiologie Fakulty veřejného zdravotnictví SZU v Bratislavě, se o jejich ochranné funkci přesvědčila osobní zkušeností. “Několik hodin jsme seděli v jedné místnosti s člověkem, který byl pozitivní a roušku měl nasazenou pod nosem. Díky tomu, že my ostatní jsme měli rouška nasazeny na ústech i na nose, jsme se před nákazou ochránili. Rouškám proto věřím, “řekla na margo zasedání epidemiologického komisí, kterého se zúčastnil člověk infikovaný koronavirem

Podle epidemiologických mají nejlepší ochranný efekt respirátory pak chirurgické roušky, následují plátěné roušky a nejmenší prokázaly látkové sportovní nákrčníky.

Kam dál?

Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

Jaký význam mají vaše mateřská znaménka? Jejich umístění ovlivňuje váš osud

Jak najít úlevu od přetížení a tlaku v dutinách!

Tato rostlina patří mezi nejkrásnější, ale také velmi nebezpečné: Poškozuje dýchací systém !

Další články