Kvalitní potraviny za vlády komunistů? Podívejte se, jakými jedy nás krmili

7997
Sdílejte

V 60. letech se začaly objevovat první vlaštovky o tom, že PCB přece jen nebudou tak bezúhonné, jak to vypadá. Podrobné zkoumání odhalilo, že akutní toxicita je sice nízká, Nicméně vzhledem k jejich stálosti a bioakumulaci je velmi nebezpečná toxicita chronická. Bylo prokázáno, že se hromadí v mase, mléce, vejcích nebo například i v másle a rybách.

Důvodem, proč se dostali PCB do potravinového řetězce, bylo jejich využití v nátěrech na sila a kravíny, odkud se tyto toxiny přenesly na krmivo pro dobytek a slepice. Po požití kontaminované potravy docházelo u zvířat ke zmiňované bioakumulaci, tj. špatnému vyloučení z organismu a hromadění toxinů v jejich tělech. Bylo prokázáno, že se PCB dobře vylučují mlékem, což je riziko pro další generace. Jsou to prokázáno karcinogeny, které napadají především játra, slinivku a imunitní systém.

DDT
Tento úžasný objev nadchl skutečně mnoho lidí; vždyť hubil hmyz a přitom byl zdraví nezávadný! Opak je však pravdou; výzkumy opět ukázaly, že DDT je ​​sice skvělý insekticid, který má však neblahé účinky na přírodu a člověka.

Je silně bioakumulativní, ukládá se v rostlinách, odkud se dostane do těl malých savců a z nich do dravců, kteří tvoří vrchol potravinové pyramidy. Lidský organismus získá tuto chemikálii do svých útrob požitím zamořeného masa, zeleniny i vody. DDT je ​​prokázaný karcinogen a narušuje hormonální systém.
foto

Kam dál?

7 jednoduchých způsobů, jak odstranit kožní výrůstky bez nutnosti návštěvy lékaře

Dejte vařit květy šeříku do obyčejného mléka a nikdy nezapomeňte na tento recept, který mě naučila moje babička !

Toto jsou doporučené doby spánku podle věku

Jako děti jsme ho znali všichni: Toto je důvod, proč byste dětský olej neměli pustit z ruky ani dnes!

Trápí vás nadměrné pocení během spánku? Zde je 5 příčin proč to tak může být

Další články