Vědci objevili způsob, jak se do 24 hodin dá zničit 100% virů chřipky bez žádné chemie

2602
Sdílejte

Věděli jste, že existují lepší způsoby, jak zabránit chřipce, než se nechat očkovat? Navíc dokáže zmírnit astma, suchý kašel, alergie nebo chrápání.

Ošetřuje také suchou pokožku a omlazuje pokojové rostliny. A to vše bez jakýchkoliv rizik a vedlejších účinků!

No a co je ta zázračná věc? Mluvíme o obyčejné vlhkosti vzduchu .

Je sice nyní začátek podzimu, avšak toto je právě období, kdy je nejlepší začít dělat přípravy na zimu. Ono se to nezdá, ale za 1 až 2 měsíce začne být téma chřipky opět aktuální, tak proč nebýt dopředu připraven?

Proč je tak důležitá vlhkost vzduchu

Zatímco mnozí z nás jsou posedlí udržováním určité teploty v našich domovech a kancelářích, jen málokteří jsme se někdy zamysleli nad dalším důležitým aspektem regulace kvality vzduchu – vlhkostí.

Když klimatizace odebírá ze vzduchu teplo, zároveň odstraňuje i vlhkost, následkem čehož se vzduch v interiéru, dokud nebydlíte ve velmi vlhkém prostředí, může stát nepřirozeně suchý, a to iv létě.

V zimě je to ještě horší, neboť studený vzduch je suchý a většina ohřívačů jej činí ještě sušším.

Když se totiž vzduch zahřeje, klesá jeho relativní vlhkost. A tak venku může být klidně příjemná 60% vlhkost při nulové teplotě vzduchu, avšak uvnitř týž vzduch při 25 stupních Celsia už může mít jen kolem 30% až 35% vlhkost, což je velmi málo.

Co zjistili vědci

Vědci přicházejí na to, že toto může být důvod, proč je chřipková sezóna právě v zimě. Několik studií v posledních letech zjistilo, že zvýšení vlhkosti v domácnosti nad 43 % (ideálních je 50 %) okamžitě zabíjí chřipkový virus.

Kam dál?

Dětská lékařka přináší pět praktických rad, jak snížit nemocnost dětí během zimy

Chřipka je virové onemocnění, které postihuje dýchací cesty. Abychom tělu pomohli se s touto infekcí co nejlépe vypořádat měli bychom jíst…

Každý desátý člověk trpí syndromem neklidných nohou. Může souviset s jinou nemocí. Jak ho poznat…

Pokud chcete, aby vaše imunita byla silnější a psychika odolnější, tak pečujte o střeva. I malé změny přinesou skvělé výsledky

Alkohol je tichý zabiják a zkracuje nám život bez ohledu na množství. I příležitostná konzumace nám škodí víc, než si myslíme

Další články