Některé odradila přílišná délka snímků, jiné zase kontroverzní témata. Například čtyři anonymní členové akademie pro server Entertainment Weekly uvedli, že se vyhnuli sledování druhého dílu sci-fi filmu Duna, protože je první část nebavila a nechtěli ztrácet další tři hodiny u pokračování.
Kontrola sledování filmů
Otázkou zůstává, jak akademie zajistí, že hlasující skutečně filmy sledují. Dříve dostávali členové fyzické kopie nominovaných snímků, ale od roku 2020 mají k dispozici online portál, kde si mohou filmy přehrát. Podle jednoho z hlasujících však aplikace pouze zaznamenává, že film běžel až do konce, ale nedokáže ověřit, zda jej divák skutečně sledoval. Tento problém není nový – někteří členové akademie přiznali, že podobné praktiky existovaly už v 80. a 90. letech. Například pracovník marketingového oddělení akademie vzpomínal, že mu jeho nadřízený dal prázdný hlasovací lístek s tím, aby jej vyplnil za něj, protože viděl více filmů.
Kritika a reakce členů akademie
Scott Shooman, člen akademie a zástupce společnosti AMC Networks, vyjádřil své zklamání nad tím, že je nutné členům připomínat jejich povinnost zhlédnout všechny filmy. Podle něj by mělo být samozřejmostí, že hlasující věnují hodnocení dostatečnou pozornost.
Situace v České republice
V České republice jsou pravidla pro hlasování o filmových oceněních volnější. Mezi nejvýznamnější tuzemské ceny patří Český lev, který organizuje Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), a Ceny české filmové kritiky, o nichž rozhodují členové Sdružení české filmové kritiky. Členové ČFTA nejsou povinni hlasovat, ale mají k dispozici online aplikaci, kde mohou filmy sledovat. Podle prezidenta ČFTA Iva Mathého by bylo možné zjistit četnost streamů, ale vzhledem k tomu, že členové mohou filmy vidět i jinými způsoby (například v kinech nebo na premiérách), nemá taková kontrola velký smysl.