Stačí hrst denně. Váš mozek přejde na plné obrátky a vaše paměť se zlepší!

117
Sdílejte

Proč se vyplatí jíst ořechy? Mozku prospěje každé sousto

Není náhoda, že tvar vlašského ořechu připomíná lidské mozkové hemisféry. Vědci už léta zkoumají vliv ořechů na nervový systém a potvrzují, že sloučeniny v nich obsažené podporují kognitivní schopnosti.

Mozek bere ořechy jako skutečnou podporu: jsou zdrojem nenasycených mastných kyselin (omega-3 a omega-6), které se starají o celistvost buněčných membrán a podporují regeneraci nervových spojení.

Kromě toho ořechy poskytují vysoce kvalitní bílkoviny včetně aminokyselin, jako je lysin a leucin, které jsou nezbytné pro produkci neurotransmiterů, chemických poslů zodpovědných za přenos impulsů mezi neurony.

Obsahují také hořčík, který podporuje fungování synapsí, míst, kde dochází k výměně informací mezi nervovými buňkami. Nelze zapomenout ani na antioxidanty, které jsou silnou podporou v boji proti oxidačnímu stresu – největšímu nepříteli našeho mozku.

Ořechy obsahují mimo jiné: vitamín E, flavonoidy a fenolové kyseliny. Tyto sloučeniny neutralizují volné radikály a chrání nervové buňky před poškozením, což umožňuje mozku déle fungovat na optimální úrovni.

Které ořechy jsou nejlepší? Mozek miluje rozmanitost

Existuje jeden ideální druh ořechů, který nejlépe funguje na paměť a koncentraci? Zatímco mnozí lidé poukazují na vlašské ořechy jako na svou volbu číslo jedna (a mají k tomu dobrý důvod, neboť obsahují výjimečně vysoký obsah omega-3), pravdou je, že váš mozek profituje z rozmanitosti.

Kam dál?

Otoky nohou u žen: Proč vznikají a jak si pomoci přírodně

Čas lipových květů je v plném proudu: Natrhejte si elixír zdraví a vyrobte si sirup nebo bonbony proti kašli

Škytavka při jídle a barva moči prozradí jestli pijete dost vody. A pozor, vodou se lze i otrávit!

Melouny jsou oblíbenou letní pochoutkou, ale také patří k nejčastějším původcům salmonelózy. Problémy začínají při rozkrojení

Sbírejte, dokud kvete! Žlutý zázrak, který léčí i chutná

Další články