Proč není dobré létat nachlazený ? Můžou hrozit vážné zdravotní komplikace

296
Sdílejte

Ohleduplnost vůči ostatním cestujícím

Prvním důvodem, proč byste neměli létat nemocní, je ohleduplnost vůči ostatním pasažérům. Prostor v letadle, zejména v ekonomické třídě, je velmi omezený. Nemáte možnost si vybrat, vedle koho budete sedět, a pokud vedle vás sedí někdo, kdo kašle nebo kýchá, riziko, že se nakazíte, je vysoké. Na druhou stranu, pokud jste to vy, kdo je nemocný, můžete snadno nakazit ostatní.

Pandemie covidu-19 nás naučila, že i jednoduchá opatření mohou snížit riziko šíření nemocí. Pokud jste nachlazení, ale nechcete přijít o dlouho plánovanou dovolenou, minimálně si vezměte na dobu letu roušku nebo respirátor. Není to sice pohodlné, ale je to slušné a ohleduplné vůči ostatním. Inspiraci si můžeme vzít z Japonska, Tchaj-wanu nebo Koreje, kde je nošení roušek ve veřejných prostorách běžnou praxí, a to i v horkých letních dnech.

Rizika pro vaše zdraví

Létání s nachlazením však není jen otázkou ohleduplnosti, ale především vašeho vlastního zdraví. Kapitán Jaimes García na svém TikToku, kde má přes 150 tisíc sledujících, vysvětlil, že nachlazení může vést k vážným problémům s ušima. Během letu dochází k rychlým změnám tlaku, zejména při vzletu a přistání, což může způsobit zalehnutí nebo bolest uší. Tento jev, známý jako „letadlové ucho“, je způsoben neschopností Eustachovy trubice vyrovnat tlak mezi středním uchem a okolním prostředím.

Kam dál?

Podle známého pediatra je 60-70% rodičů šílených! 5. bod vás skutečně zarazí, ale bohužel je pravdivý!

Neznámé číslo? Pravděpodobně zbytečný hovor. Proč už se cizím číslům do telefonu nepředstavuji?

Dlouhodobý pobyt bude jen pro ukrajinskou elitu. Vláda zpřísní podmínky, které splní jen zlomek žadatelů

Žena podstoupila umělé oplodnění, ale pak zjistila, že porodila cizí dítě. Stala se obětí závažné chyby a musela ho dát biologickým rodičům

Krvavý útok v Hradci Králové. Útočník v obchodě napadl dva lidi, kteří svým zraněním podlehly

Další články