Na Sněžce zachraňovali turisty. Záchranáři se zlobí : Tepláky a botasky sem nepatří !

403
Sdílejte

Po nalezení ji transportovali do bezpečí. Tento zásah opět ukázal, jak důležité je správné plánování a vybavení při pohybu v horském prostředí.

Neděle: Devět zachráněných turistů

Nedělní ráno bylo pro záchranáře ještě náročnější. Na vrcholu Sněžky se ocitlo několik zahraničních turistů, kteří kvůli nevhodnému vybavení nebyli schopni bezpečně sestoupit po zledovatělém terénu. Situace si vyžádala zásah deseti českých záchranářů, kteří za pomoci čtyř sněžných skútrů, čtyřkolky a terénního vozidla transportovali z vrcholu celkem devět osob. Záchranáři však upozornili, že během cesty na hřebeny potkali další turisty, kteří byli rovněž nevhodně oblečeni a vybaveni.

Kritika nedostatečného vybavení

Záchranáři vyjádřili frustraci nad tím, že mnoho lidí stále podceňuje náročnost horského terénu, zejména v zimním období. „Potkali jsme lidi v teplákách a botaskách, což je na zasněžené hřebeny naprosto nevhodné,“ uvedl jeden ze záchranářů. Připomněli také, že podobné případy mohou mít tragické následky, což dokládají události z minulé zimy, kdy na zledovatělém terénu Sněžky došlo k několika smrtelným pádům.

Kam dál?

Děti narozené císařským řezem: Neuvěřitelná fakta, která překvapí i rodiče!

U Neapole se zřítila kabina lanovky s pěti lidmi. Tři lidé po smrti, jeden se pohřešuje a jeden je vážně zraněný

Stavbyvedoucí Lukáš z Extrémních proměn po zhubnutí 119 kil šokuje rozchodem : Je potřeba vyměnit i partnerku, nemůže mi dát děti

Česká obchodní inspekce přitvrdila : Za falešné slevy padly rekordní pokuty, některé řetězce už upravují cenovky

Tragická nehoda v koloně před omezením na dálnici D2 u Brna : Tři mrtví včetně dítěte

Další články