Pražský taxikář se pustil do právní bitvy poté, co dostal pokutu za projetí zákazu vjezdu. Zažaloval stát, chtěl omluvu a 120 tisíc

1040
Sdílejte

Nejvyšší soud však tento výklad odmítl. Konstatoval, že smyslem dopravního značení není poskytovat některým řidičům privilegované postavení, ale zajistit dopravní obslužnost v místě. Výjimka se tak vztahuje pouze na případy, kdy taxík přímo v dané oblasti někoho obsluhuje. Soud zdůraznil, že výjimky je třeba vykládat restriktivně.Taxikář tedy se svou žalobou na stát definitivně neuspěl. Rozsudek jasně stanovil, že taxíky nemohou libovolně projíždět zákazy vjezdu, a to ani když jedou vyzvednout zákazníka na objednávku. Výjimka pro dopravní obsluhu se uplatní pouze v případě, že přímo v dotčené oblasti zákazníka vyzvedávají či vysazují. Taxislužba tak nemá paušální povolení ignorovat omezení provozu a musí je respektovat stejně jako ostatní řidiči.

Kam dál?

Britka během klinické smrti porodila holčičku : Při sekci jsem ucítila bolest, pak už byla jen tma, popsala

Seznámit se dnes není vůbec snadné. Jaké je chování žen, kvůli kterému nakonec zůstanou opuštěné a osamělé

Důchodkyně Ludmila (65) po smrti dcery se stará o vnoučata a splácí hypotéku: ,,Bojím se, že umřu. Nechci je zde nechat samotné!“

Přehnaná očekávání a nucená romantika mohou být skutečnými zabijáky vztahů

Proč není dobré létat nachlazený ? Můžou hrozit vážné zdravotní komplikace

Další články