Věčný boj mezi přírodním a umělým vánočním stromečkem: Který z nich je lepší pro životní prostředí?

1030
Sdílejte
Klíčovým faktorem je tedy délka používání umělého stromku. Pokud ho používáte deset a více let, jeho uhlíková stopa se relativně snižuje. Přesto je třeba mít na paměti, že jednou umělý stromek skončí jako odpad, který se těžko zpracovává.
Odborníci se shodují, že pokud jde o ochranu životního prostředí, místní přírodní stromky jsou lepší volbou, zejména pokud mají certifikát udržitelného lesního hospodářství a po Vánocích jsou správně recyklovány. Zatímco umělé stromky mohou mít nižší dopad na krátkodobé používání, v dlouhodobém horizontu a z pohledu celkového životního cyklu produktu jsou přírodní stromky lepší volbou pro naši planetu.
V zájmu ochrany životního prostředí je tedy doporučeno, pokud už máte umělý stromek, používat ho co nejdéle. A když již jeho životní cyklus skončí, je vhodné zvážit jeho prodej nebo darování, místo vyhození na skládku. Na druhou stranu, při rozhodování o novém stromku je vhodné zvážit nákup přírodního stromku z lokálního zdroje, který je udržitelně pěstován a po svátcích bude ekologicky zpracován.

Kam dál?

Jak často byste měli mít pohlavní styk v manželství? Pokud je to méně než TOTO ČÍSLO, hrozí riziko rozvodu!

NASA zveřejnila pochmurnou prognózu o konci života na Zemi

Na jihu Moravy mají lidé kvůli suchu zákaz zalévat zahrady. Hrozí pokuty

Tohle vám může zničit vztah! 6 věcí, které muži na ženách nemají rádi

Armáda chce nové polní kuchyně. Ministerstvo obrany proto rozjelo ve velkém nákupy nových kuchyní za více než čtyři miliardy korun

Další články