Věčný boj mezi přírodním a umělým vánočním stromečkem: Který z nich je lepší pro životní prostředí?

969
Sdílejte
Klíčovým faktorem je tedy délka používání umělého stromku. Pokud ho používáte deset a více let, jeho uhlíková stopa se relativně snižuje. Přesto je třeba mít na paměti, že jednou umělý stromek skončí jako odpad, který se těžko zpracovává.
Odborníci se shodují, že pokud jde o ochranu životního prostředí, místní přírodní stromky jsou lepší volbou, zejména pokud mají certifikát udržitelného lesního hospodářství a po Vánocích jsou správně recyklovány. Zatímco umělé stromky mohou mít nižší dopad na krátkodobé používání, v dlouhodobém horizontu a z pohledu celkového životního cyklu produktu jsou přírodní stromky lepší volbou pro naši planetu.
V zájmu ochrany životního prostředí je tedy doporučeno, pokud už máte umělý stromek, používat ho co nejdéle. A když již jeho životní cyklus skončí, je vhodné zvážit jeho prodej nebo darování, místo vyhození na skládku. Na druhou stranu, při rozhodování o novém stromku je vhodné zvážit nákup přírodního stromku z lokálního zdroje, který je udržitelně pěstován a po svátcích bude ekologicky zpracován.

Kam dál?

Dámy POZOR ! Máte některé z těchto jmen? Gratulujeme! Patříte mezi nejpřitažlivější ženy!

Jak rozrodit Česko: Porodnost v Česku se propadá tak rychle, že to vyděsilo i politiky a ti navrhují opatření, která už jinde ztroskotala

Mami, máš našetřeno na pohřeb? Měla jsi na to myslet, my na to nemáme

Kvůli ruskému výpadku má Česko rezervy ropy jen na 60 dní

Žena chtěla vzít svou tříletou dceru na oslavu její kamarádky. Místo pozvánky dostala emailem seznam přísných pravidel týkajících se dárků, které mohla přinést

Další články