„Jsou to poslední roky jejich života, bojí se nemocí, bezmoci, nudy, smrti a toho, že už nejsou k ničemu. Chce to hodně úsilí, aby ráno vstali a dělali věci, které jim v mládí nedělaly problém. Mají představu, že by bylo lepší, kdyby tam už nebyli, protože všechno se pořád zhoršuje.“
2. Vezměme věci do vlastních rukou
Musíte mít rodiče, který vás štve, není tak snadné je přijmout takové, jací jsou, protože víte, jací byli, když byli mladí. Nyní je čas převzít kontrolu nad situací a jejich životy.
Pokračování na další straně
Změňme vztah k rodičům, nemluvme s nimi jako s dítětem, neříkejme jim každou maličkost o našem životě. To se nám může docela zkomplikovat, musíme mít velkou trpělivost a zachovat si smysl pro humor.
3. Starý člověk, pokud se směje, není napjatý
Začněme pomalu dohlížet na rozhovor, pokud se rodič zeptá, co jsi udělal? Kde jsi byl? Nemusíme odpovídat. Pojďme si vtipně popovídat nebo se jich na něco zeptat.
Se seniory se nepouštějte do konfliktu, není to nic hezkého, i když jde o jejich zdraví, nic po nich nežádejte, pojďme najít jiný způsob řešení problémů.
4. Nepřipomínejte jim problémy a bolesti
Staří lidé berou velmi vážně věci, které mohou poškodit jejich fyzické zdraví, jejich myšlenky a špatné zkušenosti. Chceme-li udělat radost staršímu člověku, pak bychom mu neměli dávat nádobí, kávovar, pračku, protože i když je taková věc praktická, radost z toho mít nebude.