Skutečný zázračný lék, ale mnoho lidí o něm neví!

11866
Sdílejte

Obsahuje flavonoidy, třísloviny, rostlinné kyseliny, sliz, volné aminokyseliny a fenolové kyseliny, vitamín C. Má protizánětlivé, antipyretické, vnější analgetické, baktericidní a antivirové vlastnosti.

V klasické medicíně existuje mnoho příkladů jejích léčivých vlastností: obvykle se zdůrazňují chladivé a stahující vlastnosti a doporučuje se zejména pro zevní použití. na zanícené vřídky, nosní záhyby.

Pro jedovaté kousnutí pavouky, popáleniny. Její vymačkaná šťáva se dodnes používá v lidovém léčitelství ke zmírnění zánětů středního ucha – zřejmě proto dostala přezdívku „ušní“ – a k hojení popálenin, řezných ran a štípnutí hmyzem.

Protizánětlivé a antioxidační vlastnosti šťávy z jejích opunciových listů se hojně využívají také v kosmetickém průmyslu. Používá se zejména v regeneračních přípravcích, krémech po opalování a přípravcích proti vyblednutí.

Kosmetičky používají jeho listy mimo jiné ve vodných masážních krémech a jako prostředek ke zklidnění pokožky. V lidovém léčitelství se používá ke zmírnění horečky, léčbě průjmu a červů a zevně k léčbě bolestí končetin, popálenin, úpalů, úžehu a krvácení.

Kam dál?

Dětská lékařka přináší pět praktických rad, jak snížit nemocnost dětí během zimy

Chřipka je virové onemocnění, které postihuje dýchací cesty. Abychom tělu pomohli se s touto infekcí co nejlépe vypořádat měli bychom jíst…

Každý desátý člověk trpí syndromem neklidných nohou. Může souviset s jinou nemocí. Jak ho poznat…

Pokud chcete, aby vaše imunita byla silnější a psychika odolnější, tak pečujte o střeva. I malé změny přinesou skvělé výsledky

Alkohol je tichý zabiják a zkracuje nám život bez ohledu na množství. I příležitostná konzumace nám škodí víc, než si myslíme

Další články