Neuvěřitelné vlastnosti a využití cibule, o kterých ví jen málokdo! Toto se vám bude hodit!

746
Sdílejte

Pokud byste náhodou nevěděli, cibule je jedním z nejlepších přírodních léků na různé zdravotní problémy. Jsou nejlepším přírodním antiemetikem a díky svým antibiotickým vlastnostem pomáhají posilovat imunitní systém.

To, co dělá z cibule tak silné antiseptikum a antibiotikum, je obsah síry. Kromě toho je výborným zdrojem kvercetinu, antioxidantu, který pomáhá tělu bojovat proti volným radikálům.

Cibulová šťáva je úžasný přírodní expektorans, díky čemuž je prospěšná při léčbě respiračních onemocnění. Kromě toho sloučeniny síry a flavonoidů, které obsahuje, pomáhají při léčbě cukrovky a artritidy, zlepšují zdraví srdce a vyrovnávají hladinu cholesterolu.

Nyní dokonce i Světová zdravotnická organizace uznala jeho silné schopnosti zmírnit infekce dýchacích cest, bronchitidu, kašel a ucpaný nos.

Neuvěřitelné využití cibule

1. Zvracení
Nejprve si nakrájejte cibuli, položte ji na tenkou utěrku a vyždímejte, dokud z utěrky nezačne odkapávat šťáva. Potom si připravte mátový čaj a nechte jej vychladnout. Vypijte 2 lžičky cibulové šťávy a počkejte 5 minut. Udělejte totéž s čajem a postup opakujte, dokud příznaky nezmizí.

2. Čištění vzduchu
Umístěte plátky cibule do různých částí domu, abyste vyčistili vzduch od bakterií a virů.

3. Horečka
Nakrájejte cibuli. Potom si nohy potřeme kokosovým olejem a na klenbu si přiložíme plátek cibule. Zabalte nohy fólií a oblečte si ponožky. Nechte je takto celou noc, abyste z těla odstranili toxiny a viry.

4. Kašel
Cibuli oloupeme a překrojíme na poloviny. Na každou cibuli dejte lžíci hnědého cukru a zakryjte je na 1 hodinu. Snězte kousek ráno a v devět večer, abyste ulevili od kašle.

5. Očista od hlenu
Rozmačkejte cibuli a přidejte kokosový olej, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na hruď a přikryjte ji ručníkem.

6. kolika
Nakrájejte cibuli a uvařte ji. Necháme vychladnout a přecedíme. Dejte dítěti lžičku každou hodinu, dokud bolest neustoupí.

7. Infekce uší
Nakrájejte cibuli. Vložte ji do tenké ponožky a zavažte ji tak, aby se těsně uzavřela. Potom položte ponožku na oblast a přikryjte ji kloboukem. Odstraňte, když bolest přejde.

8. Menší poranění
Cibulová slupka má antiseptické vlastnosti a zastavuje krvácení.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte jej i se svými přáteli.

 

Kam dál?

Toto dělá alkohol s vašima očima, mozkem a plícemi po jedné hodině!

Kompletní seznam problémů, které lze vyřešit pomocí aktivního uhlí. Je to dar z nebes!

Ověřeno a odzkoušeno na bolavé kříže a kolena: Toto zabere za noc!

Budíte se v noci a máte problém znovu usnout? Co to znamená pro riziko demence?

Křečové žíly: Přírodní léčba pomocí 3 složek!

Další články