Velká Británie
Jen v této zemi existuje ministr osamělých lidí. Přestože nevede samostatné ministerstvo, tato osoba dohlíží na práci jiných ministerstev, které mají moc pomáhat osamělým lidem. Jsou mezi nimi nejen důchodci, ale i 14% anglického obyvatelstva.
V Británii existují střediska, kde si v případě osamělosti můžete „objednat přítele“. Takový člověk je v těžké chvíli vyslechne a podpoří, upřímně a bezplatně.
Francie
Ve Francii se nesetkáte s jedinou osobou v důchodovém věku, která bude jen tak nečinně sedět. Pořádají se tam speciální kurzy pro seniory, kde se mohou naučit vyšívat, malovat a vše, na co dříve neměli dost času. Francouzští důchodci chodí na výstavy, do kina nebo na hodiny tance.
Francouzi chodí na kroužky pro „lidi třetího věku“, ve kterých nejenže dělají to, co milují, ale i ve velkém komunikují s lidmi (nejen) jejich věkové kategorie.
Itálie
Tato země má nejvyšší počet dlouhověkých lidí na světě. Starší lidé zde s radostí tráví svůj čas posezení v kavárnách nebo restauracích. Podle některých informací jsou to právě tito důchodci, kteří těmto zařízením vylepšují zisky.
Osamoceni italští důchodci často pronajímají pokoj studentům, což je v konečném důsledku prospěšné pro obě strany. Studenti ušetří peníze a důchodci se radují z toho, že mají s kým promluvit.