Pokud sedíte denně více než 3 hodiny, vaše tělo bude vystaveno těmto problémům!

2068
Sdílejte

Každodenní dlouhé hodiny sezení jsou pro vaše tělo velkou zátěží. Zvyšuje riziko diabetu a dokonce zvyšuje počet rakovinných buněk, které vaše tělo produkuje každý den.

Samozřejmě, zpočátku to není problém, jelikož tyto rakovinové buňky dokáže zdravé tělo zvládnout. Horší to bude, pokud se tato schopnost později sníží. Odhaduje se, že sedavý způsob života ubírá člověku až 8 let života. To je tolik času, kolik jste strávili na základní škole!

Postupem času začínají vaše největší svaly podléhat atrofii, metabolismus se zpomaluje. Když se k tomu přidá stres, je to hotový recept na katastrofu.

Dlouhodobé sezení je pro lidské tělo doslova zničující.

Jen si uvědomte, jak vypadá běžný den moderního člověka: ráno sedí v autě cestou do práce, stráví tam 6 až 8 hodin a poté opět sedí v autě cestou domů. Večer si unavení sednete na gauč a strávíte další hodinu díváním televize.

Sedavý způsob života a jeho vliv na zdraví se stává známým jako „nové kouření“. Je to doslova epidemie, která postihuje obrovské množství lidí.

Dlouhodobé sezení znamená výrazné zvýšení rizika následujících onemocnění:
 • vysoký krevní tlak
 • cukrovka
 • obezita
 • zlý cholesterol

Stání, strečink nebo chůze jsou vynikající způsoby, jak alespoň částečně eliminovat některé z hrozných zdravotních problémů, které přináší dlouhodobé sezení. Můžete dokonce cvičit tvz. stolní jógu, která zvyšuje cirkulaci krve v končetinách.

Proč je i dlouhé stání škodlivé?
Jak jsme již řekli, sezení škodí vašemu zdraví, ale dlouhé stání není o nic lepší. Nejnovější módní vlnou je přechod od tradičních stolů ke stojícím stolům. Odborníci však tvrdí, že taková trvalá změna je stejně špatný nápad.

Dlouhodobé stání totiž může nepřiměřeně zatěžovat váš oběhový systém. Mnozí lidé mají problémy s dlouhým stáním. Kromě toho může způsobit nadměrné zatížení kyčlí, kolen a kotníků, což výrazně zvyšuje riziko artritidy a kloubních problémů.

Co tedy dělat?

Řešením se zdá být přerušované sezení a častější procházky, ať už v kanceláři nebo venku. Samozřejmě to často není možné. Nemůžete sedět v klidu a nemůžete ani stát v klidu. Je dobré mít v práci přizpůsobivý stůl, který má flexibilní nohy a lze jej prodloužit. Takto můžete za ním sedět i stát.

Kromě toho uvádíme několik dalších doporučení, co můžete udělat pro své zdraví, abyste snížili negativní účinky dlouhého sezení:

 • Stolní jóga
 • pěší setkání
 • pravidelné procházky, nejlépe naplánované v denním kalendáři v počítači, který vás upozorní, kdy je na ně čas
 • cvičení po práci
 • tancování během přestávek (tanec je skvělý pro celé tělo a je to produktivnější způsob pohybu než obyčejná chůze)
 • sledovat, kolik času během dne sedíte.
 • mít s sebou jen malou láhev nebo sklenici vody (což vás nutí častěji chodit po vodu).
 • chození do posilovny po práci

Čím více se pravidelně hýbete, tím lépe. A nejen pro vás, ale také pro lidi ve vašem životě. Společnost, pro kterou pracujete, z toho bude mít také prospěch v podobě vaší vyšší produktivity. A to je důležité, pokud chcete, aby vaše společnost byla šťastným a kreativním místem, kde můžete dosáhnout úspěchu.

 

 

Kam dál?

Toto dělá alkohol s vašima očima, mozkem a plícemi po jedné hodině!

Kompletní seznam problémů, které lze vyřešit pomocí aktivního uhlí. Je to dar z nebes!

Ověřeno a odzkoušeno na bolavé kříže a kolena: Toto zabere za noc!

Neuvěřitelné vlastnosti a využití cibule, o kterých ví jen málokdo! Toto se vám bude hodit!

Budíte se v noci a máte problém znovu usnout? Co to znamená pro riziko demence?

Další články