Tato rostlina patří mezi nejkrásnější, ale také velmi nebezpečné: Poškozuje dýchací systém !

482
Sdílejte

Věděli jste, že existuje velmi krásná rostlina, která je ale velmi škodlivá pro dýchací systém? Ve skutečnosti může být velmi nebezpečná a ohrozit vaše zdraví. Pojďme zjistit, o kterou rostlinu se jedná a jaké účinky může mít na dýchací systém.

Jednou z nejnebezpečnějších rostlin pro zdraví je oleandr, i když je to jedna z nejkrásnějších a nejdekorativnějších rostlin, například v Itálii se používá ke zdobení balkonů a teras.

Tato rostlina je vysoce toxická pro lidi i zvířata obecně. Přestože oleandr patří mezi nejsugestivnější a nejvyhledávanější květiny, které vytvářejí pro mimořádné účely v jakémkoli kontextu, je velmi toxický.

Ve skutečnosti celá rostlina ve všech svých částech obsahuje kardenolidy nebo kardioaktivní glykosidy, látky schopné měnit srdeční rytmus, což způsobuje různé typy arytmií. Pojďme zjistit, jaké jsou účinky této rostliny na dýchací systém a jaké jiné rostliny způsobují podobné účinky!

Příznaky otravy oleandrem
Obecně se příznaky otravy oleandrem zpočátku projevují epizodami zvracení , které často mají za následek snížení absorpce toxinů.

Po několika hodinách se vyskytnou poruchy srdečního rytmu, jako jsou ventrikulární arytmie a zpomalení srdečního rytmu.

Navzdory působení kardioaktivních glykosidů působí již v nízkých koncentracích a na začátku může intoxikace vést k mnoha kritickým problémům , musí ji okamžitě léčit odborník.

Co se stane, když se oleandr omylem zkonzumuje
Pokud je oleandr požit nebo v každém případě se listy jednoduše dostanou do úst, může snadno dojít k vážné intoxikaci.

Tyto případy se mohou vyskytnout u dětí , které jsou zvědavé a vše zkoumají ústy včetně květin a listů.

Dospělí, kteří konzumují části této rostliny, to obvykle dělají pro konkrétní účel, a to i proto, že jsou známy její následky.

Bezpečnostní opatření při manipulaci s touto rostlinou
Protože tato rostlina je toxická, musíte být opatrní, abyste si ji nespletli a nepoužívali květiny nebo jakoukoli jinou část rostliny pro různé účely. Neměla by se používat ani voda, ve které je řezaná rostlina skladována .

V minulosti byly zjištěny toxické účinky rostliny po vdechnutí kouře produkovaného spáleným oleandrovým dřevem. Větve by se proto neměly používat ani ke grilování .

Věnujte tedy pozornost oleandru a pokud opravdu rádi zdobíte dům nebo exteriér touto rostlinou, umístěte ji tak, aby zvířata a děti se k ní nedostaly.

Kam dál?

Toto dělá alkohol s vašima očima, mozkem a plícemi po jedné hodině!

Kompletní seznam problémů, které lze vyřešit pomocí aktivního uhlí. Je to dar z nebes!

Ověřeno a odzkoušeno na bolavé kříže a kolena: Toto zabere za noc!

Neuvěřitelné vlastnosti a využití cibule, o kterých ví jen málokdo! Toto se vám bude hodit!

Budíte se v noci a máte problém znovu usnout? Co to znamená pro riziko demence?

Další články