Pamatujete? Potraviny za komunistů….takto vypadaly. Mnohé milujeme dodnes

1329
Sdílejte

Vegetka,Jasenka, Granko či Kofila a Margot se těší oblibě Čechů už dlouhé desítky let. To jiné výrobky zmizely v propadlišti dějin.

Zavzpomínejte s námi na pulty s potravinami z dob socialismu – na plastové obaly na chlazenou drůběž, skleněné láhve na olej či máslo v pergamenovém papíru.Margot vznikla za války, Pedro v roce 1968 Dezerty Metro, čokoládová tyčinka Milena, Pribináček nebo Termix? To všechno jsou sladké výrobky, které si drží více než 50letou tradici. Retro značky jsou stále in, i když se jejich složení za desetiletí často výrazně změnilo. Někdy k lepšímu, jindy suroviny nahradily levné tuky a sladidla. Změnila se také jejich cena, některé potraviny byly za socialismu dotované ze státního rozpočtu, a přesto drahé vzhledem k výši platu. V roce 1989 byl podle Českého statistického úřadu běžný měsíční příjem okolo 2000 Kčs čistého.

Článek pokračuje na další straně

Přitom například kilo kuřete stálo 30 Kčs, jemné párky 25 Kčs za kilo a salám vysočina 1 kg 60 Kčs. Některé pochutiny předrevoluční éry na pultech už nenajdeme, některé si ale drží místo na výsluní dodnes a Češi je stále milují. Pojďte si s námi projít dvanáct nejoblíbenějších, mnohé další si můžete připomenout na fotkách ve fotogalerii.

 

Kam dál?

Útok psa : Holčička křičela o POMOC, všichni ji ignorovali!

Pes se každý den dívá do kanálu, dokud si kolemjdoucí nevšimli, na co se ve skutečnosti dívá!

Na fotce se dvojnásobná maminka spokojeně usmívá. Ale pod stolem jsou vidět stopy tragédie…

Otec hledal chůvu pro svou dceru: Z toho, co se žen ptal na pohovoru, vám bude špatně

Každý, kdo se narodil před rokem 1990, si toto musí přečíst – je to VELKÁ PRAVDA!

Další články