Varování pro pacienty: Stahuje se lék určený k léčbě žlučníku !

1485
Sdílejte

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) informoval širokou veřejnost o stažení léku z úrovně distribučních společností, lékáren a pacientů. Detailní rozbor léčiva totiž nesplnil oficiálně stanovené standardy.

Na oficiální stránce ústavu se před pár hodinami objevilo nové oznámení o stažení léku. Jedná se o ,,CHOLAGOL gto por 1×10 ml (fl.skl.hnědá), kód ŠÚKL: 00699 šarzí: 100018756B, 100022449, 100023810“. Pracovníci SÚKL-u jednali z důvodu ochrany zdraví a bezpečnosti pacienta.

Důvodem stažení uvedeného léčiva je nesoulad se schválenou specifikací v parametru obsah účinné látky. Pacientům, kteří dlouhodobě užívají předmětné šarže léku, se nedoporučuje náhlé přerušení léčby, ale měli by se o dalším postupu poradit se svým všeobecným lékařem.

Článek pokračuje na další straně

CHOLAGOL je určen pro děti od 12 let, dospívající i dospělé, přičemž se užívá při léčbě žlučových kamenů, při dlouhodobém zánětu žlučníku, po operacích žlučových cest spojených s trávicími potížemi a při trávicích potížích způsobenými dlouhodobými onemocněními jater.


zdroj: sukl

Kam dál?

Udělejte si tento jednoduchý a rychlý test, který vám poví o funkci vaší štítné žlázy!

Proč užívání léků na štítnou žlázu může způsobit rakovinu prsu

Jaký význam mají vaše mateřská znaménka? Jejich umístění ovlivňuje váš osud

Jak najít úlevu od přetížení a tlaku v dutinách!

Tato rostlina patří mezi nejkrásnější, ale také velmi nebezpečné: Poškozuje dýchací systém !

Další články