Vědci potvrdili, že chemoterapie ve skutečnosti rakovinu dále šíří

1818
Sdílejte

To znamená, že ženy možná vyměňují potenciálně zvýšené riziko rakovinové metastázy za léčbu, která jejich šance na přežití vůbec nezlepšuje.Už roky je známo, že chemoterapie může vyvolat růst nádoru.I když zpráva, že chemoterapie může přispívat k šíření rakoviny, může znít překvapivě, nejde o nový objev.

V roce 2012 výzkumníci zjistili, že chemoterapie na rakovinu prostaty vyvolala poškození DNA ve zdravých buňkách a způsobila, že vylučovaly vyšší množství bílkoviny zvané WNT16B, která podporuje růst nádoru a může povzbudit rakovinné buňky k vytvoření rezistence vůči léčbě.

„Při vylučování bílkoviny WNT1B bude tato vzájemně reagovat se sousedními nádorovými buňkami a způsobovat, že budou růst, útočit a, co je nejdůležitější, vzdorovat následné léčbě,“ řekl pro AFP News spoluautor studie Dr. Peter Nelson z Výzkumného centra pro rakovinu Freda Hutchinsona.

V časopise Nature Medicine výzkumníci dále uvedli:

„Vylučování bílkoviny WNT16B v mikroprostředí nádoru prostaty oslabovalo in vivo účinky cytostatik, podporuje přežití nádorové buňky a progres onemocnění“ a „…odezvy na poškození v benigních buňkách… mohou přímo přispívat ke zvýšené kinetice růstu nádoru.“

Článek pokračuje na další straně

Kam dál?

Tohle je THOR. Hezčího kocoura jste snad neviděli !

Emmu zabíjel její vlastní dům: Šokující dohra po letech trápení !

Lékař odhalil, proč se lidé dávají pohřbít: TOTO je pravda o kremaci! VIDEO není pro slabé povahy !

Dámy pozor! Muži s těmito jmény jsou prý nejlepšími partnery a milenci!

Odhalíme vám 8 faktorů, proč vzniká ve vztahu nevěra. Důvod číslo 4 je opravdu děsivý

Další články