Co se vám snaží tělo naznačit pokud máte stále chuť na něco sladkého, slaného, hořkého nebo kyselého ?

15050
Sdílejte

Článek pokračuje na další straně

Máte chuť na sladké?

Za chutí na sladké stojí ve většině případů zejména psychika, nebo únava . Psychika je závislá od hormonu serotoninu, který je zodpovědný za regulaci nálady, apetitu, tělesné teploty a spánku.

Konzumace sladkých jídel dokáže najednou prudce zvednout hladinu serotoninu, což je právě důvod, že po konzumaci sladkých jídel se cítíte tak dobře. Avšak jak prudce se zvedne hladina tohoto hormonu, tak prudce naopak poklesne, a vy se cítíte hůř a máte opět chuť na sladké, čímž se dostáváte do začarovaného kruhu.

Pojídáním sladkých jídel zvyšujete hladinu krevního cukru . Když budete namísto jednoduchých nezdravých cukrů konzumovat složené cukry – polysacharidy , vaše hladina krevního cukru a zároveň hladina serotoninu se bude pomalu zvyšovat a pomalu i klesat, čímž ji udržíte na stabilní úrovni, a tím pádem předejdete opětovné chuti na sladké.

TIP: dodávejte TĚLU DOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ SMĚSNÝCH CUKRŮ , KTERÉ NAJDETE NAPŘ. V rýži, zeleniny, luštěnin NEBO celozrnných obilnin.

Článek pokračuje na další straně

Máte chuť na kyselé?

Kam dál?

Dětská lékařka přináší pět praktických rad, jak snížit nemocnost dětí během zimy

Chřipka je virové onemocnění, které postihuje dýchací cesty. Abychom tělu pomohli se s touto infekcí co nejlépe vypořádat měli bychom jíst…

Každý desátý člověk trpí syndromem neklidných nohou. Může souviset s jinou nemocí. Jak ho poznat…

Pokud chcete, aby vaše imunita byla silnější a psychika odolnější, tak pečujte o střeva. I malé změny přinesou skvělé výsledky

Alkohol je tichý zabiják a zkracuje nám život bez ohledu na množství. I příležitostná konzumace nám škodí víc, než si myslíme

Další články