Tato zázračná rostlinka je hotovým pokladem ! Pokud ji máte doma, určitě si ji namnožte, toto jsou její blahodárné účinky….

15707
Sdílejte

Aloe Vera je univerzální. Je vhodná při problémech s lupénkou nebo při problémech onkologických pacientů , při astmatu nebo různých alergiích , při popáleninách , různých virových onemocněních , také například při skleróze multiplex . Je to opravdu zázračná rostlina, která je hodná našeho obdivu. Prokázané účinky této rostliny můžeme rozdělit na vnější a vnitřní.

Jak Aloe Vera pomáhá?

lupénka, atopická dermatitida, ekzémy, lepší hojení, snížení podráždění a svědění
urychluje hojení popálenin a poranění
snižuje bolesti svalů, kloubů a otok
posiluje drobné cévky a zamezuje jejich praskání
ničí bakterie a plísně
při slunění chrání pokožku před slunečním zářením
po slunění zklidňuje podrážděnou nebo spálenou pleť
po štípnutí hmyzem na potlačení svědění a otoku
má protizánětlivé účinky.

Jak pěstovat Aloe Vera doma?

1. Vyberte si správný truhlík či květináč

Aloe je rostlina, která má tlusté listy a krátké kořeny čili s růstem rostliny budete pravděpodobně muset vyměnit nádobu do které jste ji zasadili. V tabulce níže uvádíme ověřených prodejců truhlíků či květináčů za výhodné ceny.

2. Aloa pravá potřebuje především teplo a sluneční záření.

Rostlina potřebuje 8 až 11 hodin slunečního záření a nejvíce se jí daří při teple. To však neznamená, že si nemůžete Aloe Vera vypěstovat i na Slovensku a dokonce v bytě. Jediné, co potřebujete udělat je přesunout rostlinu v tom správném období do tepla. Aloe trpí už při teplotě -4 ° C.

Kam dál?

Dětská lékařka přináší pět praktických rad, jak snížit nemocnost dětí během zimy

Chřipka je virové onemocnění, které postihuje dýchací cesty. Abychom tělu pomohli se s touto infekcí co nejlépe vypořádat měli bychom jíst…

Každý desátý člověk trpí syndromem neklidných nohou. Může souviset s jinou nemocí. Jak ho poznat…

Pokud chcete, aby vaše imunita byla silnější a psychika odolnější, tak pečujte o střeva. I malé změny přinesou skvělé výsledky

Alkohol je tichý zabiják a zkracuje nám život bez ohledu na množství. I příležitostná konzumace nám škodí víc, než si myslíme

Další články