Božský sušenkový dezert s karamelem a šlehačkou. Hotový je za 25 minut a doslova se po něm zapráší. Jistě oslníte i vaši tchýni!

3280
Sdílejte

Pracovní postup

Připravte si vhodnou nádobu, např. menší plech. Na dno poskládejte sušenky pěkně vedle sebe.

Poté si připravte karamel. Do hrnce nasypte cukr a na mírném ohni za stálého míchání jej nechejte rozpustit. Přilijte smetanu a chvíli povařte. Poté přidejte máslo, aroma, med a špetku soli. Vařte za stálého míchání, dokud krém krásně nezhoustne. Nechejte jej dobře prochladnout.

Prochladlý krém navrstvěte na připravené sušenky. Na karamelovou vrstvu naskládejte opět sušenky. Na tuto sušenkovou vrstvu nalijte uvařený vanilkový pudink a opět poklaďte sušenkami. Nakonec vyšlehejte ze smetany a ztužovače tuhou šlehačku a potřete jí sušenky. Povrch posypte čokoládovými hoblinkami, nechejte řádně vychladit a podávejte. Dobrou chuť.

Kam dál?

Nenáročné obložené vepřové kotlety pečené v troubě: Fantastické jídlo, které se hodí na běžný den, i na slavnostní stůl !

Mimořádně lehké a chutné slané pečivo se sýrem. Ideální k vínku, nebo jen tak když dostanete chuť na něco křupavého !

Stačí smíchat jen majonézu a mouku a máte základ na toto skvělé jídlo : Těsto naplňte chutnou kuřecí nádivkou a všichni u stolu se budou jen oblizovat !

Tohle je můj nejoblíbenější dezert : Je lehký, rychlý a super chutný !

Jednoduché, levné a dokonale křupavé hrnkové housky. Chutnají jako od pekaře !

Další články