Když jsem upekla tyto Berounské oboustranné koláčky, nezbyl na plechu ani jeden. Rodina si je nemůže vynachválit.

2518
Sdílejte
Postup:
Připravte si mísu a do něj rozdrobte droždí a pak přidejte 1 lžíci cukru a mouky, asi 50 ml mléka,které je vlažné a nechte vzejít kvásek. Pak přidejte žloutky, zbylý cukr včetně vanilkového, špetku soli, větší část mléka a mouky a vše se zpracujte dohromady. Nechte asi 15 minut odpočinout. Pak vlejte rozpuštěné vlažné máslo, citronovou kůru, zbytek mouky a mléka. Těsto znovu propracujte a nechte ho asi 45 minut kynout. Rozdělte ho na stejně velké kousky a ty rozdělte na kolečka o průměru asi 4 cm. Jejich spodní část potřete rozpuštěným vlažným sádlem a namočte je do makové náplně.Na plech si dejte pečící papír a na něj je vyložte a  nechte asi 15 až 20 minut dokynout . V koláčcích pak vytlačte důlek, naplňte je tvarohovou náplní, ozdobte rozinkou a vložte do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečte asi 10 až 15 minut.
Tip: Tvaroh můžete zaměnit za makovou nebo povidlovou náplň.Dle uvážení.
Doba přípravy: 50 minut
Doba kynutí: 65 minut
Doba pečení: 15 minut
Dobrou chuť.

Kam dál?

Nenáročné obložené vepřové kotlety pečené v troubě: Fantastické jídlo, které se hodí na běžný den, i na slavnostní stůl !

Mimořádně lehké a chutné slané pečivo se sýrem. Ideální k vínku, nebo jen tak když dostanete chuť na něco křupavého !

Stačí smíchat jen majonézu a mouku a máte základ na toto skvělé jídlo : Těsto naplňte chutnou kuřecí nádivkou a všichni u stolu se budou jen oblizovat !

Tohle je můj nejoblíbenější dezert : Je lehký, rychlý a super chutný !

Jednoduché, levné a dokonale křupavé hrnkové housky. Chutnají jako od pekaře !

Další články