Novým prezidentem Slovenska se stal Pellegrini. „Tohle vám nezapomenu,“ opřel se poražený Korčok do Pellegriniho

1820
Sdílejte

Slovenské prezidentské volby skončily vítězstvím Petera Pellegriniho, který získal 53,12 % hlasů. Jeho soupeř Ivan Korčok obdržel 46,87 % hlasů při volební účasti 61,1 %. Výsledek je poměrně překvapivý vzhledem k předvolebním průzkumům, které favorizovaly Korčoka.Pellegriniho vítězství představuje posílení pozice pro-ruského premiéra Roberta Fica. Jeho vláda je kritizována za oslabování právního státu a přiklonění se více k Rusku v zahraniční politice.

Kam dál?

Před domem Patrasové a Slováčka zasahovala policie : Neznámý muž pořádně vytočil Dádu

Dáda Patrasová si před domem četla dojemné vzkazy pro Aničku. Po úmrtí Aničky (†29) tam vzniklo improvizované pietní místo

Andrej Babiš se obává, aby po volbách nedopadl jako Robert Fico : Vydíraný bláznivými poslanci

Pavel Novotný sklízí to, co zasel. Dohánějí ho jeho nechutná slova o Aničce Slováčkové : Lidé mu je dávají pořádně sežrat

Lucie Bílá oslavila 59. narozeniny. Její osobnost a styl však zaznamenaly v čase velkou proměnu. Jak se měnila a kdy jí to slušelo nejvíce?

Další články