Mladý vrah, který v Hradci zavraždil dvě prodavačky se vyhnul nejvyššímu trestu. Z jeho chování u soudu mrazí

1297
Sdílejte

I přes okamžitou pomoc na místě obě ženy svým zraněním podlehly. Útočník poté z místa činu utekl, ale zásahová jednotka ho zadržela asi kilometr od prodejny. Dechová zkouška i test na drogy byly negativní – jednal tedy zcela střízlivý.

Při hlavním líčení před soudem mladík nepůsobil dojmem člověka, který by si uvědomoval, co způsobil. Rozsudek vyslechl bez jakéhokoli projevu emocí. Jak popsali novináři přítomní v soudní síni, během líčení se dokonce občas lehce usmíval, což působilo až děsivě.

Soudní znalci, kteří chování obžalovaného zkoumali, došli k závěru, že trpí se*uální deviací označovanou jako agresivní sadismus – tedy chorobnou potřebou působit druhým bolest a utrpení, která může být spojena s pocity vzrušení nebo uspokojení. Vyšetření také odhalilo rozvíjející se smíšenou poruchu osobnosti. Kombinace těchto faktorů podle znalců vylučovala, že by běžná ochranná léčba mohla mít nějaký efekt – proto soud rozhodl o zabezpečovací detenci, která je přísnější formou izolace a léčby.

Kam dál?

Apokalypsa v Súdánu: Na satelitních snímcích jdou vidět hory mrtvol

Skandál na Slovensku: Žena zemřela po operaci srdce. V době, kdy ještě ležela na operačním stole, se operatér zúčastnil tiskovky s ministrem

V centrále VZP zasahuje policie. Případ souvisí s veřejnými zakázkami a zadrženo bylo 19 osob

Češi se bojí stáří, ukázal průzkum. Samota, nedostatek peněz i problémy se zdravím

Útok nožem ve vlaku mířícím do Londýna: Zraněno bylo deset lidí, devět z nich je v ohrožení života

Další články