Proč mají někteří lidé potřebu na sociálních sítích vystavovat celý svůj život : Známka narcismu, nebo nízkého sebevědomí? Nejčastěji obojího!

41
Sdílejte

Paradoxem sociálních sítí je, že se na nich všichni snaží působit dokonale a šťastně. Nicméně průzkumy ukazují, že ti, kteří žijí spokojeně, nemají potřebu své životy příliš sdílet. Naopak, lidé s nevyrovnaným životem, sklony k narcismu nebo nízkému sebevědomí, se na sítích předvádějí častěji. Stejně tak ti, kteří mají problémy ve vztazích, hledají potvrzení svého vztahu od ostatních právě na sociálních sítích. Podle průzkumu Northwestern University, který zahrnoval více než 100 párů, se ukázalo, že ti, kteří častěji publikují příspěvky o svém partnerovi, se ve svém vztahu cítí nejistě. Tento stav odborníci nazývají vztahově podmíněné sebevědomí (RCSE). Lidé s vysokým skóre RCSE cítí potřebu ukázat ostatním, svým partnerům a možná i sami sobě, že jejich vztah je v pořádku, a tím pádem jsou v pořádku i oni sami.

Kam dál?

Matka na chvíli pustila kočárek s desetitýdenním dítětem. Řítil se z alpského kopce

Ulice má novou hvězdnou posilu. Herečka byla rok bez práce a do televize sama napsala s prosbou o jakoukoli pracovní příležitost

Horolezkyně Klára Kolouchová podle úřadů není mrtvá, pouze nezvěstná : Dědické řízení stojí

Manželka miliardáře popsala, co všechno musela „přetrpět“, než se stala ženou arabského šejka. Lidé ji litují

Začátek dovolené jako z hororu : Chovali se k nám jako ke zvířatům. Slováci popsali horor na palubě letadla

Další články