Její příchod byl pro mnohé překvapivý a vyvolal otázky ohledně jejích skutečných úmyslů. Někteří diváci dokonce spekulovali, že by mohla být podvodnicí, která se snaží získat majetek rodiny Marečkových. Tyto teorie však byly vyvráceny, když se ukázalo, že Běta odkázala Karle a jejímu bratrovi Brunovi část lesa.
Dana Batulková a její pohled na postavu
Ani samotná Dana Batulková si zpočátku nebyla jistá, jak svou postavu vnímat. Přiznala, že ji napadlo, zda Běta nepřišla z vězení, protože její náhlý příchod do života Marečkových byl velmi nečekaný. V rozhovoru pro TV Nova herečka uvedla, že zpočátku nevěděla, zda je Běta podvodnice, blázen nebo jen svérázná osobnost. Sama přiznala, že některé scény působily, jako by byla její postava „cvok“.
Batulková také zmínila, že vstup do dlouho zavedeného seriálu, který běží již téměř dvě desetiletí, pro ni nebyl jednoduchý. „Trpím trémou, když se připojuji k něčemu, co už je rozjeté. Ti lidé se znají, mají svůj rytmus, a tak mi chvíli trvá, než zapadnu. Ale myslím, že už jsem zapadla a teď si to užívám,“ uvedla herečka.
Reakce diváků: Smíšené pocity
Na sociálních sítích se objevují různé názory na postavu tety Běty. Někteří diváci ji považují za zbytečnou a nezajímavou, zatímco jiní by ji rádi viděli v interakci s rodinou Klímových, kde by mohla přinést nový rozměr do děje. „Teta Běta je tam úplně o ničem,“ napsal jeden z diváků. Jiný však dodal: „Klímovi by ji potřebovali, aby jim to tam trochu rozvířila.“