Tato rostlina léčí myomy a cysty. Je výborná k posílení organismu!

2075
Sdílejte

Na kožní onemocnění a rány

Pro své protizánětlivé a antiseptické vlastnosti je douška výborným přírodním lékem na kožní onemocnění a rány a první pomoc při štípnutí hmyzem a popáleninách.

V lidovém léčitelství se jím léčí i bradavice, kuří oka a sluneční skvrny a lze jej aplikovat i na místa, která jsou bolestivá v důsledku křečí či dny. Pokožka se natře šťávou nebo se aplikuje obklad z odříznutého listu.

Proti bolesti v krku

Čerstvě vymačkaná šťáva se dá pít (nebo sníst několik listů), je výborný jako přírodní lék na bronchitidu, hnisavé bolesti v krku a dásních, na čištění střev a bere se i jako sedativum při nervových poruchách.

Některé studie ukázaly, že douška pomáhá při léčbě rakovinových onemocnění.

Pěstování domácký

Lék domácí je velmi odolná rostlina, kterou lze pěstovat v květináčích nebo venku. Je k dispozici v různých barvách a dorůstá dvaceti centimetrů.

Kdekoli ho zasadíte, nic nezkazíte. Budete mít pěknou dekoraci, a také lék na dosah ruky. Zajímavostí je, že puškvorec působí i po zmrazení.

Je to logický důsledek jeho vysoké odolnosti vůči chladu a schopnosti přežít v zimních podmínkách. Sklízí se od března do října, a pokud je v květináči, tak během celého roku. Těhotné a kojící ženy by se mu měly vyhýbat.

Sdílejte tyto informace také se svými přáteli.

Kam dál?

Probouzíte se unavení a bez energie ? Dva super fígle vám pomůžou. Chce to správné načasování a spát i přes den

Otoky nohou u žen: Proč vznikají a jak si pomoci přírodně

Čas lipových květů je v plném proudu: Natrhejte si elixír zdraví a vyrobte si sirup nebo bonbony proti kašli

Škytavka při jídle a barva moči prozradí jestli pijete dost vody. A pozor, vodou se lze i otrávit!

Melouny jsou oblíbenou letní pochoutkou, ale také patří k nejčastějším původcům salmonelózy. Problémy začínají při rozkrojení

Další články