Výsledek však zdaleka nesplnil očekávání. Diváci i kritici seriál označili za nepovedený, a to především kvůli křečovitým hereckým výkonům, podivnému scénáři a celkově slabému zpracování. Některé scény, zejména ty s Emmou Smetanou, se staly virálními na internetu, ale spíše jako terč posměchu než obdivu.
Nízká sledovanost vedla k tomu, že seriál byl po pouhých třech epizodách přesunut z prestižního sobotního večerního vysílacího času na méně atraktivní pondělní slot. Mnozí předpokládali, že tímto neúspěchem příběh Elišky a Damiána definitivně skončí. Nicméně Prima měla s tímto projektem tak velké plány, že už během natáčení první série vznikala i druhá řada. Ta byla po neúspěchu první série uložena „do šuplíku“ a čekala na vhodnou příležitost.
Nyní se však druhá série s názvem „Dvě princezny“ chystá na svou premiéru. Hlavními postavami tentokrát nebudou Eliška a Damián, ale Damiánova sestra, princezna Eleonora (Anna Dvořáková), a jeho bývalá snoubenka, princezna Frederika (Anežka Rusevová).