Tento přístup ukazuje, jak výjimečný talent Kaiser má – dokáže zaujmout i beze slov.
Komediant s nevyčerpatelnou energií
Mlčení však rozhodně není pro Oldřicha Kaisera typické. Naopak, jeho kariéra je plná energie, humoru a komediálního talentu. Diváci si ho pamatují z televizních pořadů jako Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule, kde exceloval jako bavič. Jeho smysl pro humor a schopnost improvizace z něj udělaly jednoho z nejoblíbenějších českých komiků.
Kaiser se také nesmazatelně zapsal do historie rozhlasové zábavy díky seriálu Tlučhořovic rodinka, kde spolu s Jiřím Lábusem vytvořili všechny postavy. Jejich dlouholeté přátelství a spolupráce jsou dodnes obdivuhodné. Podle Kaisera je jejich vztah tak pevný mimo jiné proto, že se neberou příliš vážně.
Mistr interpretace
Dalším důkazem jeho všestrannosti je audiokniha Osudy dobrého vojáka Švejka, kterou Kaiser namluvil. Díky jeho interpretaci se tento klasický román dostal i k lidem, kteří by si ho jinak možná nikdy nepřečetli. Kaiser dokázal hlasově charakterizovat postavy tak, že posluchači mohli naplno zapojit svou fantazii. „Myslím, že právě tohle dělá audioknihu zajímavější než pouhé čtení,“ vysvětlil herec.
Od Romea po filmové legendy
Oldřich Kaiser se narodil 16. května 1955 v Liberci. Po studiích herectví na brněnské konzervatoři a pražské DAMU začal svou kariéru v Divadle na Vinohradech, kde ztvárnil například Romea v Shakespearově Romeovi a Julii. Později působil ve Studiu Ypsilon, kde vytvořil několik nezapomenutelných rolí, a spolu s Jiřím Lábusem vystupoval i ve vlastních agenturních pořadech.
Na filmovém plátně se poprvé výrazně prosadil ve filmech Karla Kachyni Láska a Setkání v červenci. Následovaly další úspěšné snímky, jako Putování Jana Amose, Komediant, Velká filmová loupež, Tři bratři nebo Poslední závod. Mezi jeho nejvýznamnější role patří ty v dramatech Tmavomodrý svět a Obsluhoval jsem anglického krále. Diváci si ho také oblíbili v komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel.