„Rakovina je výsledkem životního stylu, ne genetiky!“ Slavný lékař zkoumal nádory již 30 let a zjistil, že se jí dá předcházet dodržováním těchto 7 pravidel

29875
Sdílejte

Uznávaný vědec uvádí příklad Pabla Kellyho, pacienta s těžkou formou rakoviny mozku, který odmítl standardní léčbu a přijal metabolický přístup včetně nízko sacharidové diety. Po třech letech se nádor zmenšil a byla možná operace, po které se Pablo Kelly úspěšně zotavil.

Doktor Thomas Seyfried o tom často mluví v médiích a podělil se io 7 nejdůležitějších pravidel prevence rakoviny.

1) Udržování stabilní hladiny cukru v krvi.

Vysoké hladiny glukózy a inzulínu mohou vyživovat rakovinové buňky. Seyfried zdůrazňuje důležitost udržování stabilní hladiny cukru v krvi vyhýbáním se cukru, rafinovaným uhlohydrátům, zpracovanému masu a potravinám obecně s vysokým obsahem cukru, což může vést k chronickému zánětu a zvýšit riziko vzniku rakoviny.

2) Ketogenní dieta.

Dr. Seyfried obhajuje keto dietu, která zahrnuje dietu s velmi nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuku. Při této dietě se tělo přepne z používání glukózy jako primárního zdroje energie pro spalování tuků a ketonů. Protože rakovinové buňky se při dělení primárně spoléhají na glukózu, omezení glukózy vyhladí rakovinné buňky a zlepšuje zdraví.

Potraviny, které byste měli při této dietě konzumovat, jsou ořechy, olivový olej, avokádo, nízko sacharidová zelenina, libové bílkoviny (např. ryby).

Před jakýmikoli změnami ve stravování je však důležité poradit se s lékařem.

3) Prevence zánětu.

Chronický zánět je úzce spojen s rakovinou. Doktor Seyfried radí osvojit si „protizánětlivý životní styl“, který zahrnuje vyhýbání se zpracovaným potravinám a cukru, následně konzumaci potravin, které zabraňují zánětu, jako je kurkuma, mastné ryby, zelený čaj atd. Doporučuje také snížit stres pomocí meditace a hlubokého dýchání.

4) Půst.

Doktor Seyfried je velkým zastáncem půstu. Půst snižuje hladinu glukózy v krvi a zvyšuje produkci ketonů, které rakovinové buňky nedokážou efektivně využít. To pomáhá brzdit jejich růst. Doporučuje také občasnou autofagii – proces čištění poškozených buněk v těle.

Kam dál?

Otoky nohou u žen: Proč vznikají a jak si pomoci přírodně

Čas lipových květů je v plném proudu: Natrhejte si elixír zdraví a vyrobte si sirup nebo bonbony proti kašli

Škytavka při jídle a barva moči prozradí jestli pijete dost vody. A pozor, vodou se lze i otrávit!

Melouny jsou oblíbenou letní pochoutkou, ale také patří k nejčastějším původcům salmonelózy. Problémy začínají při rozkrojení

Sbírejte, dokud kvete! Žlutý zázrak, který léčí i chutná

Další články