Dávejte pozor na palubní kamery za hranicemi. Přísný zákaz platí i u sousedů, hrozí za ně velké pokuty

14
Sdílejte

V Německu je situace o něco složitější. Používání kamer je zde povoleno, ale záznamy nesmí být pořizovány nepřetržitě. Kamery musí být nastaveny tak, aby pravidelně přepisovaly staré záznamy. Ukládání videa do stálé paměti je povoleno pouze v případě, že to iniciuje řidič (například stisknutím tlačítka) nebo pokud kamera detekuje náraz. Podobná pravidla platí také ve Španělsku.

Pokud se chystáte do Portugalska, měli byste na palubní kameru úplně zapomenout. V této zemi je nejen zakázáno kameru používat, ale dokonce ji i převážet, a to i v případě, že je vypnutá.

Co si pohlídat před cestou?

Pokud plánujete cestu do zahraničí a jste zvyklí používat palubní kameru, je nezbytné si předem zjistit pravidla v zemích, kterými budete projíždět. Každý stát má svá specifická nařízení, a jejich porušení může vést k nepříjemnostem, včetně vysokých pokut. Proto je lepší být připraven a předejít problémům, které by mohly zbytečně zkomplikovat vaši cestu.

Kam dál?

Dnešní šedesátníci mohou být považováni za vítěze důchodového systému. Je to poslední generace, která z něj „vytěží“ maximum

Statisíce lidí se budou muset v následujících letech rekvalifikovat, aby si udrželi práci : Jejich pozice zaniknou

Česku hrozí vážné problémy s elektřinou. Politici riziko znali, ale neřešili

V kanadském Vancouveru řidič najel do davu. Zemřelo několik lidí, další jsou zranění

Seniorka zfackovala cizí dítě na ulici. Někteří lidé ji za to chválí. Je to ale správné?

Další články