Krejčíř se domnívá, že jeho vydání do Česka je nevyhnutelné, a to i bez ohledu na to, zda české úřady s tímto krokem souhlasí. „Pokud se neodvolám, myslím, že to dopadne tak, že mě vydají,“ uvedl. Česká republika o jeho vydání žádá už více než patnáct let. Krejčíř byl v Česku odsouzen k jedenácti letům vězení za daňové úniky a další trestné činy, včetně podvodů spojených s firmou M5 v Jihlavě.
Kdo by se měl Krejčířova návratu obávat?
Návrat Radovana Krejčíře do Česka by mohl vyvolat obavy u několika skupin lidí. Investigativní novinářka Sabina Slonková upozornila, že Krejčíř by mohl odhalit informace o lidech, kteří mu pomáhali během jeho útěku z černošické vily, nebo o těch, kteří s ním spolupracovali v jeho byznysu. Podle bezpečnostních zdrojů se spekuluje, že mu při útěku přes hranice mohli asistovat i někteří členové tajných služeb.
Další skupinou, která by se mohla obávat jeho návratu, jsou lidé z podsvětí, zejména ti, kteří byli zapojeni do únosu a vraždy jeho otce Lamberta Krejčíře. Policie se domnívá, že za únosem stála skupina, v níž figuroval i příbramský boss Jaroslav Starka. Krejčíř v minulosti údajně najal nájemného vraha, aby Starku zlikvidoval, ale později sám Starku kontaktoval a tvrdil, že ví, že za únosem jeho otce nestojí.