Přátelství a začátky podnikání
Zbyněk Merunka a jeho manželka Alexandra se rozhodli po odchodu z televize otevřít cukrárnu. Tu umístili do budovy bývalého pivovaru ve Skalecké ulici, kterou vlastnila právě Jiřina Rosáková. Objekt byl předtím kompletně zrekonstruován rodinou Rosákových. Alexandra, která měla k cukrářskému řemeslu blízko díky rodinné tradici, se rozhodla své dovednosti zdokonalit a půl roku se učila ve výrobně jedné pražské cukrárny. Díky tomu se jejich podnik stal velmi úspěšným a oblíbeným místem v Mníšku pod Brdy.
Zhoršení vztahů a stěhování cukrárny
Přestože cukrárna zpočátku prosperovala, po pěti letech došlo ke zhoršení vztahů mezi Merunkovými a Rosákovými. Podle Zbyňka Merunky se majitelka objektu, Jiřina Rosáková, snažila obohatit na jejich práci, což vedlo k tomu, že se rozhodli cukrárnu přestěhovat. Nové místo našli na náměstí F. X. Svobody, kde se však jejich podnikání nedařilo tak dobře jako dříve. Naše cukrářka odešla na rodičovskou dovolenou a začali také ubývat zákazníci,“ sdělil Merunka v rozhovoru. Merunka později poznamenal, že Rosákovi na původním místě sami otevřeli cukrárnu, což podle něj svědčilo o tom, že jejich podnikání bylo úspěšné a dobře zavedené.„Teď tam provozuje cukrárnu sama. Asi jsme to tam moc dobře zavedli,“ prohlásil Merunka.
Další kapitola v Berouně
Po neúspěchu na náměstí se Merunkovi rozhodli přestěhovat svůj podnik do Berouna, kde se jim opět začalo dařit. Přestože se jejich cukrářské řemeslo znovu rozjelo, vztahy s Rosákovými zůstaly nenapravitelně poškozené. Zbyněk Merunka se k této situaci vyjadřoval spíše diplomaticky, ale v minulosti naznačil, že jejich rozkol byl způsoben finančními zájmy.